Kızılay’dan kurban bağışı çağrısı

Kızılay’dan kurban bağışı çağrısı
Türk Kızılayı Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, on üç yıldır vekaletle kurban kesim kampanyası düzenleyen Kızılay’ın bu yılki kampanyası için de hayırseverlere çağrıda bulunuldu.Türk Kızılayı Sarayönü temsilciliğinden...

Türk Kızılayı Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, on üç yıldır vekaletle kurban kesim kampanyası düzenleyen Kızılay’ın bu yılki kampanyası için de hayırseverlere çağrıda bulunuldu.

Türk Kızılayı Sarayönü temsilciliğinden yapılan açıklama da, 2022 yılı için yurt içi 2 bin 475 lira ve yurt dışı için bin 475 lira kurban bedeli belirlendiği açıklandı.

Kızılay’ın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyasının 2022 yılında da devam ettiğini belirten Kızılay Temsilcisi Turan, “Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Kesilen kurbanlar kavurma haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı içinde değil, yıl boyu ete kavuşacak. Kızılay Modeli sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek.” dedi.

Kurban bağışlarında Kızılay’ın çok hassas ve itinalı davranıldığını kaydeden Turan, şöyle konuştu:

“Kurban bağışında ülkemizde ki en güvenilir kurum Türk Kızılay’ıdır. Kurban bağışı yapan bağışçının telefonuna mesajla kesilen kurbanın bilgileri gönderilir. Kurban kesim işleri birinci sınıf mezbahalarda noter huzurunda Diyanet görevlileri eşliğinde vekalet alınarak İslami usullere göre kurbanlar kesilir. Vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde, Kurban Bayramı'nın ilk üç günü kesilecek.”