KOMEK ve ASEM kursları başladı

KOMEK ve ASEM kursları başladı
Sarayönü Gençlik Merkezi nde faaliyete gösteren KOMEK, Ladik KOMEK ve Şehir Konağı'nda faaliyet gösteren ASEM, vatandaşlara yönelik kurslarına geçtiğimiz hafta start verdi. Toplam 760 kursiyerin müracaat ettiği KOMEK bünyesinde...

Sarayönü Gençlik Merkezi nde faaliyete gösteren KOMEK, Ladik KOMEK ve Şehir Konağı'nda faaliyet gösteren ASEM, vatandaşlara yönelik kurslarına geçtiğimiz hafta start verdi. Toplam 760 kursiyerin müracaat ettiği KOMEK bünyesinde birçok farklı dalda kurs açıldı.

Sarayönü Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi nin ortaklığında ilçede 3 ayrı merkezde hayata geçen KOMEK ve ASEM faaliyetlere başladı. Kurs verecek eğitimcilerin seçmeleri, mülakatları ve hizmet içi eğitimleri tamamlanarak, atamaları gerçekleştirildi. Kurslar geçtiğimiz hafta verilmeye başladı. 760 kursiyerin müracaat ettiği KOMEK ve ASEM bünyesinde, Bilgisayar, Hasta Kabul İşlemleri, Adli Kalem İşleri, Kur'an-ı Kerim, Cenaze Hizmetleri, İngilizce, Aşçı Çırağı, iş güvenliği ve işçi sağlığı, Arıcılık, Çini, Mevruşat, Spor, Sürü Yönetimi Elemanı, Evde Çocuk Bakımı, Hasta-Yaşlı Bakımı, Kuaförlük ve Saç Bakımı, Yüzme, Step-Aerobik kursları açıldı.

Sarayönü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile açılan bu kursları tamamlayan kursiyerlere, kurs sonunda sınava tabi tutularak Milli Eğitim Bakanlığı ndan onaylı sertifika verilecek.

Kurslarla ile ilgili açıklamada bulunan KOMEK Kurs Merkezi Sorumlusu Ali Turhan ve ASEM Sorumlusu Zeliha Ceylan, kursların insanların sosyalleşmesine katkı sağladığını vurgulayarak, “Sosyalleşme, komşuluk ilişkilerinin güçlenmesi, bireysel gelişime katkı, karakter ve güven duygusunun güçlenmesi anlamına gelir. Kurslarımız, ekonomi ve istihdam açısından faydalı olduğu gibi sosyal ve kültürel açıdan da hemşerilik duygusunun güçlenmesinde, Sarayönülülük bilincinin oluşmasında ve komşuluk ilişkilerimizin güçlenmesinde fayda sağlıyor” dedi.

Etiketler :