Konuklar'da hasat zamanı

Konuklar'da hasat zamanı
Konuklar Tarım İşletmesinde 2017 yılı hasat dönemi geçtiğimiz günlerde organize edilen programla başladı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) bağlı önemli işletmelerden biri olan Konuklar Tarım İşletmesi'nde...

Konuklar Tarım İşletmesinde 2017 yılı hasat dönemi geçtiğimiz günlerde organize edilen programla başladı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) bağlı önemli işletmelerden biri olan Konuklar Tarım İşletmesi'nde 2017 hasat döneminin hayırlı geçmesi için düzenlenen törene İşletme Müdürü Ali Odabaş ve işletme personeli hazır bulundu.

Hasadın kazasız belasız tamamlanması için dua edilip kurban kesilerek başlanan törenin açılış konuşmasını yapan İşletme Müdürü Ali Odabaş önceki yılın aksine yağışlı bir yıl geçmesi nedeniyle yüksek verim beklediklerini belirterek; "TİGEM'in gözde kuruluşlarından olan işletmemizde yeni bir hasat dönemine başlıyoruz. Uzun, yoğun ve yorucu çalışma döneminde verdiğimiz emeğin karşılığını bu yıl tam anlamıyla almak istiyoruz. Tohumun toprağa düştüğü ekim ayından itibaren bütün mesaimizi, toprağa atmış olduğumuz tohumun gelişimini gözetlemekle bir ekim sezonunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu yıl geçen yıllara göre daha yağışlı bir yıl yaşandı. Geçmiş yıllara bakarak bölgeye önemli miktarda yağış düştü. İnşallah hasat mevsimini hayırlısıyla kazasız belasız tamamlamak istiyoruz" dedi.

Hasadın işletmede bulunan son teknoloji ile üretilmiş makina ve ekipmanla yapılacağını da hatırlatan Odabaş; "Hasadımız ağır ve son teknoloji makinalarla yapılacaktır. Ancak biçerdöver kullanıcılarının yine de çok dikkatli ve hassas davranmaları gerekmektedir. Sonuçta dane kaybı boşa giden milli bir servettir. İş güvenliği de çok önemli. Herkesin görevini en iyi şekilde yapmasını ve işçi güvenliğine titizlik göstermesi gerekiyor. Arkadaşlarımızın hassasiyet göstererek hayırlısıyla bir hasat dönemini tamamlayacaklarına inanıyorum. Hasadın vatana, millete, çiftçimize ve TİGEM camiasına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.