Konya DSYB süt alım fiyatını arttırdı

Konya DSYB süt alım fiyatını arttırdı
Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, süt sanayicileri ile yaptıkları görüşme sonrası çiğ süt alım fiyatının 3 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.Son bir yıldır girdi maliyetlerinin özellikle...

Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, süt sanayicileri ile yaptıkları görüşme sonrası çiğ süt alım fiyatının 3 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Son bir yıldır girdi maliyetlerinin özellikle de yem, elektrik, su ve mazot gibi üretimi ciddi manada etkileyen kalemlerin fiyatlarındaki yükselişe dikkat çeken Başkan Yıldız, yaptığı açıklamada, çiğ süt alımına 2.80 TL + 0.20 TL ilave edilerek fiyatların 3 liraya yükseldiğini belirtti.

Çiftlik sütlerinin kalite ve tonaja bağlı olarak belirlenen fiyatın üstünde değerlendirileceğine dikkat çeken Başkan Yıldız, şu ifadelere yer verdi: “Süt üretiminde en önemli girdi maliyeti olan yem konusunda da Türk Şeker A.Ş. ile yaptığımız organizasyon çerçevesinde, uygun fiyatlarla yem satışlarını sürdürüyoruz. Konya DSYB olarak yetiştiricilerimizin her daim yanında olmakta kararlıyız" dedi.

Yıldız, sektörün önemli sorunlarını çözerek kanayan yaralara merhem olmak istediklerini belirterek, fiyatların hayırlı olması temennisinde bulundu.