Konya Emniyeti’nden sahte plaka imalathanesine baskın

Konya Emniyeti’nden sahte plaka imalathanesine baskın
Konya KOM ekipleri, gümrük kaçağı araç ve sahte plaka ticareti yapan 3 iş yerine düzenlediği operasyonda gümrük kaçağı ve çalıntı 3 araç ile çok sayıda sahte plaka ele geçirdi, 4 kişi hakkında da adli işlem başlatıldı

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılara göz açtırmıyor. Ekipler, son olarak gümrük kaçağı araç ve belgede sahtecilik yaptığı tespit edilen 3 iş yerine baskın yaptı.

Belirlenen adreslerde yapılan aramalarda, iki gümrük kaçağı araç ve bir çalıntı araç ele geçirilirken Karatay ilçesinde bir iş yerinin de sahte plaka imalathanesine dönüştürüldüğü tespit edildi. Burada yapılan aramada 185 adet sahte plaka, 3 adet sahte plaka yapımında kullanılan pres makinesi, 1 adet karekod makinesi, 1 adet mühür baskı makinesi, 1 adet TSOF (Şoförler Odası Federasyonu) ibareli soğuk mühür, 1 adet sahte plaka boyama makinesi, 8 adet plaka kalıbı, 2.135 adet boş plaka sacı, 860 adet harf ve rakam kalıpları ele geçirildi.

KOM Şube Müdürlüğünün gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarda gözaltına alınan 4 şüpheli hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarından adli işlem başlatıldı.