Konya hafta sonunda 80 Binde Devr-i Alem’e akın edecek

Konya hafta sonunda 80 Binde Devr-i Alem’e akın edecek
Meram Belediyesi’nin ilkini geçen yıl Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği Klasik Otomobil Sergisinde klasik otomobiller bu yıl da nostalji rüzgarı estirecek

Meram Belediyesi, klasik otomobil severleri bu yıl da buluşturuyor. İlki geçtiğimiz yıl Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve büyük beğeni toplayan sergi bu yıl da 80 Binde Devr-i Alem Pakı’nda gerçekleştirilecek.

Konya Klasik Otomobilciler Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen sergi 29 Ekim Cuma günü saat 17.00’de kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Yüze yakın aracın bulunduğu sergi ücretsiz gezilebilecek ve üç gün boyunca 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık kalacak. Sergiye toplu ulaşım araçlarıyla gelenler için de gün boyu Meram Otobüs Son Durak’tan servis hizmeti sağlayacak Meram Belediyesi, alanda çocuklar için de çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

image-2023-09-28t09-37-27-098z.jpg

“SERGİYLE GEÇMİŞİ BUGÜNE TAŞIYORUZ”
Klasik otomobillerin sadece o dönemleri yaşayanlar için değil her yaş grubu için bir tutku olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu tutkuyu gerçeğe dönüştürmek isteyen herkesi sergiye davet etti.

İkinci kez düzenlenen serginin, sadece bir dönemin tarihini yansıtmakla kalmayıp ziyaretçilerine nostaljik bir yolculuğa çıkaracağını da ifade eden Kavuş, “Bu araçlar, öncelikle hepimizin anılarını yeniden canlandıran, bizlere maziyi anımsatan araçlar. Sergiyle geçmişi bugüne taşıyor, ziyaretçilerimize geçmişe yolculuk yaptırıyoruz. Böylelikle hatıralar canlanırken diğer taraftan da bu sevgiyi gelecek nesillere de taşıyoruz.

Bu yıl ki sergimiz daha da zengin; Klasik otomobillerin yanı sıra insanımızın görür görmez anımsayacakları eski traktörler, minibüsler de yer alıyor. Tüm bu güzellikleriyle, sadece klasik severleri değil tüm hemşerilerimizi bu güzel sergide ağırlamak bizim için de büyük keyif olacak.

Bu güzel organizasyonda işbirliği için Konya Klasik Otomobilciler Derneği’ne şükranlarımı iletiyorum. Çocukları ve aileleriyle hafta sonunda güzel bir anı biriktirmek isteyen hemşerilerimiz 80 Binde Devr-i Alem Parkı’nın hemen yanı başındaki bu sergiyi kaçırmayacaklarından hiçbir şüphem yok” diye konuştu.