Konya lezzetlerinin tadı kaçtı! Yüzde 77 zam

Konya lezzetlerinin tadı kaçtı! Yüzde 77 zam
Konya’nın dünyaca bilinen yemeği etliekmekten sonra en meşhur lezzetlerinden olan tirite 3 ayda ikinci kez zam yapıldı. Yüzde 77’lik zam, bu geleneksel lezzetin tadını kaçırttı.14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra iğneden ipliğe...

Konya’nın dünyaca bilinen yemeği etliekmekten sonra en meşhur lezzetlerinden olan tirite 3 ayda ikinci kez zam yapıldı. Yüzde 77’lik zam, bu geleneksel lezzetin tadını kaçırttı.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra iğneden ipliğe bütün harcama kalemlerine gelen zamlar, vatandaşları özellikle gıda ürünlerinde zorluyor. Etten sebzeye, yumurtadan süt ve süt ürünlerine, sebze ve meyveye kadar pek çok ürüne gelen zamların ardından fiyat listeleri iyiden iyiye artan restorana gitmek de pek çok vatandaş için hayal oldu.

Merhaba Gazetesi’nden Emre Özgül’ün haberine göre, Konya’nın geleneksel lezzetleri arasında yer alan tirit de zamlardan nasibini aldı. Son olarak mart ayında zamlanan tiride 6 ay sonra bir zam daha geldi. Bir önceki zamla porsiyonu 180 liraya yükselen tiritin fiyatı bugün gelen zamla 230 TL oldu. Konya’nın meşhur lezzeti tiritin fiyatı böylece Mart ayından beri gelen iki zamla birlikte toplam yüzde 77 artmış oldu.

HABER MERKEZİ