Konya merkez ve ilçelerde turizm yatırımları devam ediyor

Konya merkez ve ilçelerde turizm yatırımları devam ediyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Sarayönü'nde tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirterek Sarayönü'nde bulunan yeraltı şehrinin de Konya Turizmine kazandırılacağını söyledi.Konu hakkında...

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Sarayönü'nde tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirterek Sarayönü'nde bulunan yeraltı şehrinin de Konya Turizmine kazandırılacağını söyledi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Akyürek, Konya'da turizm adına altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de turizm adına önemli hizmetler yapıldığını da kaydeden Başkan Akyürek, "Beyşehir'de Eski Hükümet Konağı'nı restore ettik. "İçeri Şehir'i bir turizm adası haline getirmek istiyoruz. Seydişehir'de Seyit Harun Veli Türbesi'nin etrafını açarak o bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek için kamulaştırma yapıyoruz. Ereğli'de Rüstem Paşa Kervansarayı ve Taş Evler bölgesini turizm bölgesi haline getirmek istiyoruz. İvriz bölgesinde de çalışmalarımız var. Halkapınar ilçemizde çalışmalar var. Akşehir Arasta Çarşısı restorasyonu devam ediyor. Ilgın'da şehir meydanı oluşturma çalışması, Kadınhanı ve Sarayönü'nde tarihi eserlerin restorasyonu ve Sarayönü yeraltı şehri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bozkır'da çay kenarında rekreasyon alanları, Hadimi Türbesi çevresinde yeni mekanlar oluşturma, Taşkent Sultansuyu etrafının turizm alanı olarak şehrimize kazandırılması çalışması devam ediyor. Taşkent'te oteli yeniledik. Avdan Tekkesi'nde restorasyon yapıyoruz. Çumra'da Çatalhüyük Tanıtım Merkezi projemiz var. Gilistra'nın bir havza olarak ele alınması ve ciddi bir yatırım sürecinin başlatılarak yerleşim yerinin tarihi dokusunun tam olarak canlandırılmasını istiyoruz" dedi.