NEÜ’de kan donduran kavga! Profesör odasında silahla vuruldu

NEÜ’de kan donduran kavga! Profesör odasında silahla vuruldu
Konya'da, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde silahlı saldırıda yaralanan öğretim üyesi hastaneye kaldırıldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahir Uluç (46), dekanlık binasındaki odasında silahlı saldırıya uğradı. Olaya karıştığı iddia edilen aynı fakültedeki Prof. Dr. Galip A. gözaltına alındı.

c0073a2a-ad8e-4faa-8fb1-f45d193f717c-001.jpg

Silahlı saldırı Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin Meram ilçesi Yeni Yol Caddesi'ndeki Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Dekanlık binasında saat 17.40 sıralarında meydana geldi. Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahir Uluç, dekanlık binasındaki odasında bulunduğu sırada, yanına aralarında daha önceden husumet bulunan aynı bölümdeki öğretim üyesi Prof. Dr. Galip A. ile üniversite ile ilişkisinin bulunmadığı belirtilen kardeşi İzzet A. geldi. Taraflar arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Tahir Uluç, ateş edilmesiyle bacağından yaralandı.

neu-2.jpg

Prof. Dr. Galip A. ve kardeşi İzzet A., olay yerinden kaçarken ihbar üzerine fakülteye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayda yaralanan Prof. Dr. Tahir Uluç, ambulansla üniversitenin Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.
Polis olaya karışan Prof. Dr. Galip A.'yı kısa sürede gözaltına aldı. Kaçan İzzet A.'nın yakalanması için ise çalışma başlatıldı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Necmettin Erdaban Üniversitesi'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesinde, 04 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 17.30’da yaşanan üzücü olayda İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi T.U. ile Öğretim Üyesi G.A. ve kardeşi İ.A. arasında çıkan arbedede Öğretim Üyesi T.U. yaralanmıştır. Yaşanan olayda yaralanan Öğretim Üyesi T.U. hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır. Yaralanan öğretim üyesinin hayati bir tehlikesi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Yaşanan bu elim olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu ve konuyu takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine arz ederiz."