Konya’da kaçakçılara darbe: 10 gözaltı

Konya’da kaçakçılara darbe: 10 gözaltı
Konya KOM ekipleri, kent merkezinde yapılan çalışmalarda kaçak akaryakıt, sahte alkollü içki ve çok sayıda tütün mamulü ile internet üzerinden satışı yapılan kaçak cep telefonu ele geçirdi

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılığın önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, il girişinde durdurulan bir tırda, 28.100 litre kaçak akaryakıt ele geçirdi. 1 kişi gözaltına alındı.

Şehir merkezinde bir iş yerinde sahte alkollü içki üretimi ve satışı yapıldığını tespit eden KOM ekipleri harekete geçti. Tespit edilen 1 iş yeri, ev ve arabada yapılan aramada 1.100 adet sahte bandrol, 225 litre etil alkol, 106 adet alkol kiti, 7 şişe sahte alkollü içki ele geçirildi. 2 kişi gözaltına alındı.

Sigara üretimi ve satışı yapıldığı tespit edilen 5 ev, 1 iş yeri ve 1 araçta arama yapıldı. Yapılan aramalarda 6.085 paket gümrük kaçağı sigara, 159.600 adet boş makaron, 60.900 adet doldurulmuş sigara, 76 kg kıyılmış tütün, 18 kg nargile tütünü, 4 adet sigara üretiminde kullanılan hava kompresörü, 3 adet sigara üretiminde kullanılan tütün sarma makinesi ele geçirildi. 6 kişi gözaltına alındı.

Sosyal medya üzerinden gümrük kaçağı cep telefonu satışı yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında da Selçuklu ve Karatay İlçesinde 2 evde ve 1 işyerinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda 13 adet cep telefonu ve 26 adet telefon aksesuarı ele geçirildi. 1 kişi gözaltına alındı.

5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan gözaltına alınan 10 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.