Konyaspor’da kongre ertelendi

Konyaspor’da kongre ertelendi
Konyaspor’da bugün yapılması beklenen olağanüstü genel kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı gerekçesi ile ertelendi. Kongre yeterli çoğunluk aranmaksızın 27 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilecek

Süper Lig 2023-2024 sezonunda arka arkaya yenilgiler alan, son olarak da 5 kasım tarihinde oynanan Karagümrük maçında yenilen Konyaspor’da olağanüstü genel kurul kararı alınmıştı. Bugün yapılan genel kurul öncesinde başkanlık için aday çıkmazken yeterli çoğunluk da sağlanamadı.

Konyaspor’da kulübün borçları nedeniyle aday sessizliği de sürüyor. Daha önce aday olacağı açıklanan iş insanı Adem Bulut, genel kurul öncesi adaylıktan çekildiğini belirtti. Maddi olarak yeterli desteği almadığı için adaylıktan çekilen Adem Bulut’un yönetimdeki mevcut görevine devam etmesi bekleniyor.

Aday çıkmaması halinde kayyuma atanması gündeme gelen Konyaspor’un bugün yapılması planlanan olağanüstü genel kurulunda yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ertelendi. Olağanüstü genel kurul çoğunluk aranmaksızın 27 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’da yapılacak.

Camiada takıma kayyum atanması ve 100 yıllık kulübün kapanması endişesi hakim. Konyaspor’un kötü gidişatının sona ermesi için şehrin ileri gelenlerinin ve Konyaspor’a gönül verenlerin kulübe sahip çıkması bekleniyor.