Konya’yı sel vurdu! Üç ilçede çalışma başlatıldı

Konya’yı sel vurdu! Üç ilçede çalışma başlatıldı
Konya’da dün ikindi saatlerinde etkili olmaya başlayan şiddetli yağış Kulu ve bazı mahallelerinde sele neden oldu. Sel nedeniyle bahçeler zarara gördü

Konya’da etkili olan şiddetli yağmur, bazı bölgelerde sele neden oldu. Sel nedeniyle bahçeleri su basarken, bahçe duvarları yıkıldı, müstakil evler sular altında kaldı.

Konya’nın Kulu İlçesi’nde ikindi saatlerinde etkili olan sağanak yağmur, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Şiddetli yağmur, ilçe merkezine 27 km uzaklıktaki Canımana Mahallesi'nde sele neden oldu.

image-2023-10-02t07-26-27-103z.jpg

Sel sularının şiddeti bazı evlerin bahçe duvarlarını yıktı, müstakil evler sular altında kaldı. Evlerdeki bazı malzemeler sel sularına kapılarak metrelerce sürüklendi.

Sel nedeniyle bir aile müstakil evlerinde mahsur kaldı. 3 çocuklu aile, komşuların yardımıyla son anda kurtarıldı.

Karacadere Mahallesi'nde ise şiddetli yağmur ve sel nedeniyle bazı evlerin duvarlarının yıkıldığı öğrenildi.

image-2023-10-02t07-26-33-507z.jpg

Şiddetli yağmurda yollar ve bahçeler de sular altında kalırken, bölgeye, Jandarma, İtfaiye ve Kulu Belediyesi ekipleri sevk edildi. Yaşanan sel bölgesinde çalışma başlattı. Bölgeye gelen iş makineleri selin getirdiği atıkları temizledi.

image-2023-10-02t07-26-44-569z.jpg

Kulu Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Belediye Başkan Vekili Adem Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Sayın Osman Hasdemir ve Kulu İtfaiye Amiri Yunus Karayazı il birlikte sel felaketinin yaşandığı Canımana Mahallesinde incelemelerde bulundu. Selden etkilenen vatandaşların sorunlarını da dinleyen Canpolat, geçmiş olsun dileklerini iletti.

image-2023-10-02t07-28-55-043z.jpg

Cihanbeyli ilçesinde oluşan selde ise bir samanlık su altında kalırken, şimşeklerin gökyüzünü aydınlattığı Ereğli ilçesinde de bir ev ile altgeçidi su bastı.

Ekipler, 3 ilçede de zarar gören yerlerdeki suların tahliye etti.