Kulu'da "Dilimizin Zenginlikleri ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" sergisi açıldı

Kulu'da "Dilimizin Zenginlikleri ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" sergisi açıldı
Kulu'da "Dilimizin Zenginlikleri ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında yıl sonu sergisi açıldı

İlçe merkezinde Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl uygulanmaya başlanan "Dilimizin Zenginlikleri ve Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)" projesi kapsamında Kulu Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulunda sergi gerçekleştirildi.

Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kulu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Turgay Tarla tarafından proje ve önemiyle ilgili bir konuşma yapıldı. Daha sonra proje ve yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat ve protokol mensupları tarafından başarı belgeleri verildi. Daha sonra protokol üyeleri açılışı yapılan sergiyi gezerek bilgi aldı.

Sergi açılışına, Kulu İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Küçükçelik, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Osman Hasdemir, İlçe Emniyet Müdürü Muammer Tayfun Girgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bakırtaş, Şube Müdürü Turgay Tarla, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaynak:İHA