Kur'an Kursları başladı

Kur'an Kursları başladı
Kur'an Kursları için 2022-2023  eğitim öğretim yılı Pazartesi günü başladı. Sarayönü Müftülüğü bünyesinde, 12 Eylül Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayan Kur'an kursları, 11 Haziran 2023 tarihine kadar eğitim...

Kur'an Kursları için 2022-2023  eğitim öğretim yılı Pazartesi günü başladı. Sarayönü Müftülüğü bünyesinde, 12 Eylül Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayan Kur'an kursları, 11 Haziran 2023 tarihine kadar eğitim verecek. Kur'an kurslarına kayıtlar ise 26 Eylül tarihine kadar yaptırılabilecek.

34 hafta boyunca eğitim ve öğretim verecek olan Kur'an kursları ile ilgili bilgi veren Sarayönü İlçe Müftüsü Alattin Alğan, "Kur'an kurslarımızda uygulanacak programlar arasında, temel öğretim programı, ek öğretim programı ve hafızlık eğitimi temel öğretim programları olmak üzere 3 program yer alıyor. 2 dönem halinde uygulanacak temel öğretim programında, öğrenci 2 dönem için kayıt yaptırabileceği gibi her dönem için ayrı ayrı da kayıt yaptırabilir. Kayıt yaptırmak için sadece dilekçe doldurmanın yeterli olduğu bu programımızda ders saatleri de öğrencilerin isteklerine göre ayarlanabilecek.

Ek öğretim programları ise daha çok, çalışan (memur, işçi, esnaf) öğrenci, ev hanımı gibi konumlarda olan vatandaşlarımıza hitap ediyor. Bu programın açılabilmesi için en az 12 öğrencinin müracaat etmesi gerekiyor. Ek öğretim programının uygulanacağı gün ve saatler, öğrencilerin talepleri doğrultusunda mahalli şartlara göre düzenlenecek.

Hafızlık eğitimi için yine en az 12 öğrencinin müracaat etmesi gerekiyor. Bu programda haftalık 30 saat ders alan öğrenciler, dönem sonunda hafızlık takip komisyonu tarafından sınava tabi tutulacak ve başarılı olanlar hafızlık eğitim programına alınacak. Yaş sınırı uygulaması olmadığı için her yaştan öğrenci Kur'an kurslarına kabul edilebilecek ve mezuniyet yani diploma şartı aranmayacak" dedi.