Kurşunlu Ortaokulu kurumları ziyaret etti

Kurşunlu Ortaokulu kurumları ziyaret etti
Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Pazartesi günü Sarayönü’ne gelerek, ilçede bulunan resmi kurumları ziyaret etti. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Kurşunlu İmam Hatip Ortakokulu Müdürü...

Kurşunlu İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Pazartesi günü Sarayönü’ne gelerek, ilçede bulunan resmi kurumları ziyaret etti.

Kurşunlu İmam Hatip Ortakokulu Müdürü Metin Bestil ve Kurşunlu Mahalle Muhtarı Sinan Çelik’in organize ettiği ziyarette öğrenciler, Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Sarayönü İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz,Sarayönü İlçe Jandarma Komutanı Teğmen İbrahim Açıkgöz, Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ahmet Uzunay ve Toplum Sağlığı Merkezini ziyaret etti.

Kurşunlu Ortaokulu kurumları ziyaret

Meslekleri tanıma ve mesleklerin öğrencileri tanıtılmasının amaçlandığı ziyarette, kurum amirleri öğrencilere mesleklerini tanıtarak, mesleklerinin zorluklarını, çalışma düzenlerini ve hizmetlerini öğrencilere aktardı.

Kendisi de İmam Hatip Lisesi mezunu olan Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, öğrencilere Kaymakam olma sürecinde geçtiği yollardan, yaşadığı zorluklardan ve pes etmeden çalışarak geldiği noktayı belirterek, öğrencilere kendi hedeflerinin olmasını ve vazgeçmeden hedeflerine ulaşmaları için çok çalışmaları gerektiğini belirtti.

Öğrencilerin kurum ziyaretleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurşunlu Mahalle Muhtarı Sinan Çelik; “Çocuklarımızın ufkunu açmak, ilerleyen senelerde meslek seçimi konusunda fikir sahibi olmalarını sağlamak, yöneticilerimizi yakından tanıtmak fikri ile yola çıkarak, ilçemizde görev yapan resmi kurum amirlerimiz ile öğrencilerimizi buluşturduk. Çocuklarımız bu ziyaretle birlikte bir ilçede Kaymakamın, Belediye Başkanının görevleri nedir, kolluk güçleri hangi hususlarda devreye girer, Hastanenin çalışma şartları nasıldır, Milli Eğitim Müdürünün görevleri nelerdir? Bu soruları birinci ağızlardan öğrenme fırsatı yakaladılar.

Kurşunlu Ortaokulu kurumları ziyaret

Bizleri ve öğrencilerimizi kırmayarak makamlarında ağırlayan Sayın Kaymakamımız Lütfullah Göktaş’a, Değerli Belediye Başkanımız Nafiz Solak’a, Sayın Başsavcımız ve kurum amirlerimize teşekkürü bir borç bilirim” şeklinde konuştu.

Kurşunlu Ortaokulu kurumları ziyaret

Kurşunlu Ortaokulu kurumları ziyaret