Ladik'e bağımsız anaokulu

Ladik'e bağımsız anaokulu
Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Ladik mahallesinde Şehit Yunus Emre Uçar İlkokulu bahçesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bağımsız anaokulu yapılacağını açıkladı.Başkan Solak konu hakkında yaptığı açıklamada,...

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Ladik mahallesinde Şehit Yunus Emre Uçar İlkokulu bahçesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bağımsız anaokulu yapılacağını açıkladı.

Başkan Solak konu hakkında yaptığı açıklamada, "Şehit Yunus Emre Uçar İlkokulu bahçesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan bağımsız anaokulu yatırım programına alındı. Eğitim ve öğretimin temeli anaokulundan başlamaktadır. Bağımsız bir anaokulundaki imkanlar anasınıflarından daha iyi durumda olduğu için çocuklarımıza vereceği katkıda daha büyüktür. Çocuklarımızın hem okula hazırlık hem de değerler eğitimi yönünden eğitim almaları gelecekteki sağlıklı nesillerin temelini oluşturur." dedi.

İlçe merkezine yapılan bağımsız anaokulunun da eğitim öğretime hazır olduğunu kaydeden Nafiz Solak, "Yine aynı şekilde ilçemizde merkez ilkokulu olarak bilinen tarihi okul binası da uzun zamandan beri atıl durumdaydı. Büyükşehir Belediyesi ve belediyemizin birlikte çalışmasıyla okulda büyük çaplı bir tadilat yapıldı ve bağımsız anaokuluna dönüştürüldü. Okulun onayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verildi Sarayönü Merkez Anaokulu olarak faaliyete hazır hale geldi. Aynı zamanda merkez okulunun ismi de korunmuş oldu. Bağımsız anaokullarının sayılarının artması için çabamız sürmektedir." şeklinde konuştu.

Bağımsız anaokulunda değerler eğitimi ve basit İngilizce eğitimi verileceğini de anlatan Nafiz Solak, şunları söyledi: "Bu okullarda Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı işlenecek. Ayrıca diyanet işleri başkanlığına bağlı il müftülüğü ile yapılacak protokolle değerler eğitimi ve aynı zamanda basit düzeyde İngilizce dil eğitimi verilmesi de planlanmaktadır. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Şehit Yunus Emre Uçar İlkokulu'na bağımsız anaokulu kurulmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Mukadder Gürsoy'a, inşaat daire başkanı Mustafa Yılmaz'a ve yine merkez anaokulu tadilatında bize destek veren Büyükşehir belediyemize teşekkür ederiz."