Ladiklilerin "Hizmet alamıyoruz" isyanı!

Ladiklilerin "Hizmet alamıyoruz" isyanı!
2012 yılında çıkarılan Büyükşehir Yasası ile birlikte Sarayönü ne bağlanan Ladik te bir grup vatandaş alamadığı ve sorunları çözülmediği gerekçesi ile Selçuklu ya bağlanmak için imza topluyor.Büyükşehir Yasası sonrasında...

2012 yılında çıkarılan Büyükşehir Yasası ile birlikte Sarayönü ne bağlanan Ladik te bir grup vatandaş alamadığı ve sorunları çözülmediği gerekçesi ile Selçuklu ya bağlanmak için imza topluyor.

Büyükşehir Yasası sonrasında belediyeden mahalleye dönüşen Ladik te bazı vatandaşlar, hizmet alamadıklarından dertli.

Pek çok hizmet için Sarayönü ne gitmek zorunda olan halk, yeterli hizmet alamadığını ve Sarayönü Belediyesi nin kasıtlı olarak hizmet getirmediğini gerekçe göstererek, Sarayönü nden ayrılıp Selçuklu ya bağlanmak için imza topluyor. Yakın zamanda bir eylem hazırlığına giren tepkili vatandaşlara Muhtar Mustafa Arabacı'nın engel olduğu ve yaşanan sorunların Kaymakam Tarık Bahadır a aktarıldığı belirtiliyor.

Vatandaşların ifadesine göre belediyeden mahalleye dönüşüm sonrası sorunlarla ilgili muhatap bulunamıyor. Sarayönü ve Ladik in yıldızlarının hiç barışmadığını bu yüzden hizmet noktasında Ladik in geri kaldığını ifade ediliyor.

 

BİZ AYRILIK İSTEMİYORUZ

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, kendilerine konu ile ilgili bir talebin gelmediğini fakat imza toplandığı ile ilgili bilgiyi aldıklarını belirterek, “Sarayönü – Ladik arasında küçük bir grup gerginlik çıkarmaya çalışıyor. Bunu genele mal edemeyiz. Akraba ilişkileri olan yerler. Arada fitne çıkarmak istiyorlar. Buna prim vermeyiz” dedi.

Ladik e hizmet götürülmediği ile ilgili eleştirilere de cevap veren Başkan Solak, şöyle konuştu: “Büyükşehir Yasasının bir fiziki bir de psikolojik şartları var. Beldelerin kapanmasının bir etkisi var. Bu bir süreç. Biranda kabullenilemiyor. Ama bunu genele mal etmemek lazım. Eşit oranda tüm mahallelerimize hizmet ediyoruz. Bir sıkıntı yok. Sarayönü nün 26 mahallesi var. Böyle bir ayrılık gayrılık istemiyoruz.”