Leyleklerin traktör peşinde beslenme mücadelesi

Leyleklerin traktör peşinde beslenme mücadelesi
Sarayönü’nde tarlalarda traktörlerin peşine takılan leylekler, toprak arasından çıkan solucan, fare ve böceklerle besleniyor.Göç döneminde olan, dinlenmek ve beslenmek için mola veren çok sayıdaki leylek, gün boyu tarlalardan...

Sarayönü’nde tarlalarda traktörlerin peşine takılan leylekler, toprak arasından çıkan solucan, fare ve böceklerle besleniyor.

Göç döneminde olan, dinlenmek ve beslenmek için mola veren çok sayıdaki leylek, gün boyu tarlalardan çıkmıyor. Tarlayı süren traktörlerin arkasından giderek toprak arasından çıkan solucan, böcek ve farelerle beslenen leylekler, yiyecek toplayabilmek için saatlerce bekliyor.

Başhüyük mahallesi çiftçileri, traktörüyle tarlasını sürerken etrafında onlarca leyleği görebilmenin mümkün olduğunu söyledi.

Şu günlerde tarla mesaisi anlarında her gün aynı manzaraların yaşadığını belirten çiftçiler, şunları dile getirdi:

"Biz tarlada çalışırken leylekler de pulluğun toprak arasından açığa çıkardığı fare, böcek ve solucanları topluyor. Onları tarlalarımızda misafir etmekten, beslenmelerine bu şekilde destek vermekten çok mutlu oluyorum çünkü onlar da rızkının peşinde. Leylekler, ilçemize gelişleriyle birlikte ayrı bir güzellik katıyor. Bu güzellik, böyle tarlalarda da yaşanıyor."