Mangal sezonu başladı

Mangal sezonu başladı
Özlenen bahar nihayet geldi, havalar ısındı ve mangal sezonu da açıldı. Sarayönülüler tatil günlerinde yâda akşam vakitlerinde mangallıklarını hazırlayıp günlük telaşelerinden uzaklaşıp mesire alanlarına akın etmeye...

Özlenen bahar nihayet geldi, havalar ısındı ve mangal sezonu da açıldı. Sarayönülüler tatil günlerinde yâda akşam vakitlerinde mangallıklarını hazırlayıp günlük telaşelerinden uzaklaşıp mesire alanlarına akın etmeye başladı.

Evcekaya, Zengi ve diğer mesire alanlarına akın eden vatandaşlar doğanın tadını doyasıya çıkarıyor. Evlerinde hazırladıkları et ve hamur işleriyle mesire alanlarına akın eden vatandaşlar, aileleriyle huzur içerisinde piknik yapıp dinlenebilecekleri mekanların sayısının artırılmasını arzu ediyor.

İş yoğunluğunda ailelerini ihmal eden evin reisleri hafta sonlarını hoş bir şekilde değerlendirerek huzur buluyorlar. Ev hanımları için hapsoldukları evlerinden kurtulma etkinliği olarak da görülen hafta sonu pikniklerinde kırmızı ve beyaz et en çok tüketilen gıdaların başında geliyor. Kırımızı et yüksek fiyatı nedeniyle dar gelirli ailelerin menüsünde pek yer bulamazken beyaz et satışlarında adeta patlama yaşanıyor. Damak tadına önem veren vatandaşlar, mangal sezonunun açılmasıyla birlikte sakatat sektöründe de hareketliliğe neden oluyor. Vatandaşlar şiş veya ızgarada pişirdikleri etin yanına kuyruk yağı ve ciğer gibi sakatat ürünlerini sıkıştırmayı ihmal etmiyor.