Mazot gübre destek ödemeleri askıda

Mazot gübre destek ödemeleri askıda
Sarayönü İlçe Tarım Hizmet Binasında, 2022 yılı mazot gübre destek ödemeleri icmalleri askıya çıktı.ÇKS’ye kayıtlı 2022 üretim yılına ait arpa, buğday, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerine ödenecek Mazot...

Sarayönü İlçe Tarım Hizmet Binasında, 2022 yılı mazot gübre destek ödemeleri icmalleri askıya çıktı.

ÇKS’ye kayıtlı 2022 üretim yılına ait arpa, buğday, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerine ödenecek Mazot ve Gübre Desteği İcmallerinin askıya çıkarıldığını açıklayan Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferhat Koçak, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin açıklamaları ile birlikte mazot gübre desteklerinin 6 ay kadar öne çekildiğini belirterek, Mazot gübre desteklemelerinin detaylarını açıkladı.

ferhat koçak

Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferhat Koçak açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ÇKS’ye kayıtlı üreticilerimizin 2022 üretim yılında arpa, buğday, çavdar, yulaf ve tritikale ürünleri için alacakları mazot ve gübre desteklemeleri. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’nin açıklamaları ile 6 ay öne çekildi. Yılsonuna kadar tamamlanacak olan mazot ve gübre desteklemenin detayları ise şu şekilde olacak. Mazot gübre desteklemelerinin ödemelerinin tamamı karta yüklenecek. Karta yüklenen para ile sadece mazot ve gübre alınabilecek. Kara yüklenen para miktarı çiftçiye ödenecek olan Mazot gübre desteklemeleri toplam tutarı olup gübre desteği ayrı mazot desteği ayrı olmayacak. Çiftçilerimiz isterse hepsiyle mazot, hepsiyle gübre ya da bir kısmı ile mazot bir kısmı ile de gübre alabilecekler. Ödeme icmalleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ziraat Bankası’na gönderildi. Çiftçilerimizin kartları Ziraat Bankası tarafından oluşturularak çiftçilere dağıtımı sağlanacaktır.” şeklinde konuştu.