MEAAL'den "15 Temmuz" dergisi

MEAAL'den "15 Temmuz" dergisi
Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi 11-C sınıfı öğrencileri, 15 Temmuz şehitleri için anlamlı çalışma yaptı.15 Temmuz sürecini gençlerin gözünden anlatabilmek için Evlad-ı Fatihan isimli bir dergi çıkaran öğrenciler,...

Sarayönü Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi 11-C sınıfı öğrencileri, 15 Temmuz şehitleri için anlamlı çalışma yaptı.

15 Temmuz sürecini gençlerin gözünden anlatabilmek için Evlad-ı Fatihan isimli bir dergi çıkaran öğrenciler, 15 Temmuz gecesi yaşananları,  öğretmenlerinin ve arkadaşlarının 15 Temmuz gecesi neler hissettiklerine ve 15 Temmuz ile ilgili düşüncelerine yer verdiler. Bu çalışmayı kendilerine rehber olan Tarih öğretmenleri Ertuğrul Beyazıt öncülüğünde ve Okul müdürü Hacı Kerpiç in destekleri ile meydana getirdiler. Belli sayıda bastırılan dergi Sarayönü ilçesi Kaymakamına, Sarayönü Belediye Başkanına ve Sarayönü İlçe Milli Eğitim müdürüne öğrenciler tarafından takdim edildi ve memnuniyetle karşılandı. Öğrenciler dergilerini Konya valisi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürü ne de yakın zaman da takdim edeceklerini söylediler.

Öğrenciler bu çalışmayla 15 Temmuzda yaşananları asla unutmayacaklarını gelecek kuşaklara anlatmak istediklerini dile getirdiler. Ayrıca yine 15 Temmuz süreci ile ilgili olarak okullarında 15 Temmuz katı oluşturduklarını ve bu katta 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları ve o tarihe damga vuran Ömer Halis Demir panosu yaptıklarını söylediler.

Tarih öğretmeni Ertuğrul Beyazıt ise böylesine anlamlı bir çalışma için öğrencilerine teşekkür ederek böyle bir çalışmanın 11.sınıf öğrencileri adına ülkemiz adına kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.