MEDAŞ TALENTERN PROGRAMIYLA GENÇ YETENEKLERİ SEÇİYOR

MEDAŞ TALENTERN PROGRAMIYLA GENÇ YETENEKLERİ SEÇİYOR
Meram Elektrik Dağıtım A.Ş(MEDAŞ), eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor. En önemli kaynağın insan kaynağı olduğu bilinciyle hareket eden MEDAŞ, istihdam sağlama konusunda kadrosuna genç ve dinamik arkadaşları...

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş(MEDAŞ), eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor. En önemli kaynağın insan kaynağı olduğu bilinciyle hareket eden MEDAŞ, istihdam sağlama konusunda kadrosuna genç ve dinamik arkadaşları katmaya özen gösteriyor.

TalenTern sayesinde öğrenciler mezun olmadan önce elektrik dağıtım süreçlerini yakından izleme ve deneyimleme şansı yakalayacak. Program Konya’da bulunan üniversitelerin Elektrik ya da Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümlerinde eğitimlerine devam eden son sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilmiştir.

Başvuru ve mülakat süreçleri sonunda; programa kabul edilen aday mühendisler, program süresi sonunda başarılı olmaları durumunda şirket bünyesindeki uygun pozisyonlarda iş imkânı bulabilecek. Programda 10 aday mühendis yer almakta ve aday mühendisler haftanın 2 günü part time çalışarak 6 ay süresince eğitimler ve koçluk programıyla desteklenmektedir.

6. ayın sonunda aday mühendislerden istedikleri konuyu çalışabilecekleri bir proje yapmaları istenecek olup proje teslim süresi 1 ay olacak. Katılımcılar, hem teorik hem de saha uygulamalarını gözlemledikleri program sayesinde iş hayatı için değerli bir yolculuktan geçmiş olacaklar.

Programın sonunda sunacakları projelerden uygun görülenler hayata geçirilmek üzere değerlendirilmeye alınacak olup belirli kriterleri sağlayan ve gerekli yetkinliklere sahip öğrenciler, mezuniyetten sonra MEDAŞ’ta istihdam edilme şansı yakalayacak.