MEDAŞ’ın çevreci yarışması sonuçlandı

MEDAŞ’ın çevreci yarışması sonuçlandı
MEDAŞ, 5-11 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında “Enerjinle Geri Dönüştür” yarışmasının ikincisi düzenledi. Sürdürülebilirlik ve çevre bilincini artırma amacıyla düzenlenen yarışmaya, 10-12 yaş grubundaki çocuklar katıldı.

Yarışma kapsamında, çocuklar geri dönüşüm malzemelerinden yaratıcı projeler geliştirerek çevreye duyarlılıklarını ortaya koydu. Etkinlik ile genç nesillerin sürdürülebilirlik ve doğal kaynakların korunması konularında bilinçlenmeleri amaçlandı

medasin-odullu-yarismasi-sonuclandi-2.jpg

Yarışmada ilk üçe giren öğrencilere sırasıyla elektrikli scooter, bisiklet ve tablet ödülleri verildi. Dereceye giren isimler ise , “1. Erhan ELMA 2. Aybüke AŞIK 3. Kadir Mert CAN” oldu.

medasin-odullu-yarismasi-sonuclandi-1.jpg

MEDAŞ Genel Müdürü Erol UÇMAZBAŞ, “Bu tür etkinlikler çocukların çevre bilinci kazanmasında büyük rol oynamaktadır, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için farkındalığı artırmak en büyük önceliğimiz. Bu yarışma, sürdürülebilirlik konusunda bilinçlenmeyi artırmak ve çocukların özgün fikirlerini sergilemesi amacıyla düzenlendi. Tüm katılımcılara emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, ilk üç sırayı hak eden çocuklarımızı kutluyorum. MEDAŞ olarak sürdürülebilirlik ve çevre bilincini ön plana çıkaran projeleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak:HABER MERKEZİ