MEDAŞ’TAN GENÇ İSTİHDAMINA YÖNELİK BÜYÜK ADIM

MEDAŞ’TAN GENÇ İSTİHDAMINA YÖNELİK BÜYÜK ADIM
Şirket bünyesinde birçok gence istihdam sağlayan her zaman gençlerin yanında olduğunu gösteren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ,  Konya Teknik Üniversitesi ile mesleki eğitim iş birliği protokolü imzaladı. (adsbygoogle...

Şirket bünyesinde birçok gence istihdam sağlayan her zaman gençlerin yanında olduğunu gösteren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ,  Konya Teknik Üniversitesi ile mesleki eğitim iş birliği protokolü imzaladı.

İmzalanan bu protokol ile elektrik ve enerji alanında öğrenim gören öğrencilere haftada iki gün Konya MEDAŞ Merkez işletmelerinde mesleki bilgi ve becerilerini geliştirebilmeleri için teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Bu eğitimler kurs, seminer ve saha uygulama faaliyetleri ile desteklenecektir. Bu uygulamalarla amaç, öğrencinin teoride aldığı eğitimin sektördeki pratiğine uygunluğunu görerek gelişen yeni teknolojilerle, ilgili alanların gelişimine katkı sağlamaktır.

Programdan mezun olan öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında yapılacak olan yeterlilik testleri ile MEDAŞ hizmet alanındaki 6 ilde istihdamlarına öncelik verilecektir.