Mehmet Çoban Kayseri defterdarı oldu

Mehmet Çoban Kayseri defterdarı oldu
Maliye Bakanlığı Kahramanmaraş Defterdarlığı görevini yürüten Mehmet Çoban, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü yine defterdar olarak Kayseri’ye atandı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Cumhurbaşkanlığı...

Maliye Bakanlığı Kahramanmaraş Defterdarlığı görevini yürüten Mehmet Çoban, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü yine defterdar olarak Kayseri’ye atandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı defterdarlıklarda görev değişiklikleri gerçekleştirildi. 11 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle yeni görev yeri Kayseri olarak belirlenen Mehmet Çoban 1 Şubat 1961 tarihinde Sarayönü’nde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Sarayönü’nde tamamladı. 1990 yılında Ankara Maliye Kursu’ndan ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olan Çoban, 31 Ağustos 1981 tarihinde Sarayönü Mal Müdürlüğü’nde Yoklama Memuru olarak göreve başladı. 1993 yılından itibaren Van-Çatak, Bolu-Seben, Isparta-Yalvaç Mal Müdürlükleri, Kars Muhasebe Müdürlüğü ve Muğla-Milas Mal Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Konya Defterdarlığı Selçuk Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlık Müdürü olarak görev yapan Mehmet Çoban, Bitlis Defterdarlığı’nda 3 yıl görev yaptıktan sonra son olarak Kahramanmaraş’a atanmıştı.

Kahramanmaraş’ta 5 yıl görev yaptıktan sonra Kayseri’ye atanan Mehmet Çoban’a Sarayönü Manşet Gazetesi olarak yeni görevinde başarılar dileriz.