Meramlı kick boksçular çifte bayram yaşattı

Meramlı kick boksçular çifte bayram yaşattı
Meram Belediyesporlu kick boksçular ilçeye çifte bayram yaşattı. Macaristan’da düzenlenen Wako Kick Boks Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden Sabriye Gür aldığı Dünya Şampiyonluğu ile milli gururumuz olurken Emircan Abdullah Beserek de dünya üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı

12-16 Haziran tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenen Wako Kick Boks Dünya Kupası'ndan gelen haber, Meram'a çifte bayram yaşattı. Wako Kick Boks Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden Meram Belediyesporlu Sabriye Gür, Full Contack 70 kilogram da Dünya Şampiyonu olarak milli gururumuz oldu.

BAŞKAN KAVUŞ; "KULÜBÜMÜZ DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR"

Şampiyonaya 67 kg'da ay-yıldızlı formayı terleten Emircan Abdullah Beserek ise K-1 kategorisinde dünya üçüncülüğünü elde etti. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, milli takımın tek altın altın madalyasını kazanma başarısı gösteren Meram Belediyesporlu Sabriye Gür ile 6 bronzdan birini kazanan Emircan Abdullah Beserek'e teşekkürlerini iletti.

Meram'a gurur yaşatan her iki sporcu ile birlikte antrenörlerini ve ailelerini de tebrik eden Başkan Kavuş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "Meram Belediyespor Kulübümüz ilçemizin ve şehrimizin en değerli markalarından biri olduğunu artık iyiden iyiye tescillemiştir. İsmimiz ülke sınırlarını aştı. Dünya çapında bir kulüp olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bunun son örneğinde de kick boksçularımız Sabriye Gür ve Emircan Abdullah Beserek aldıkları madalyalarla gururumuz oldular.

Özellikle Sabriye Gür kızımız, şampiyonada alınan tek altın madalyanın sahibi olarak milli gururumuz olmuş, adını altın harflerle spor tarihimize yazdırmıştır. Bizlere bu büyük gururu yaşatan her iki sporcumuzu da canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum."

Kaynak:HABER MERKEZİ