"Mevlana" konulu yarışmanın birincilik para ödülünün Filistin'e gönderilmesine karar verildi

"Mevlana" konulu yarışmanın birincilik para ödülünün Filistin'e gönderilmesine karar verildi
Dünya Mevlana Sağlık Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen "Mevlana" konulu şiir yarışmasının birincilik para ödülünün Filistinli çocuklara gönderilecek

Dünya Mevlana Sağlık Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hakkı Özsoy, İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen programda, Hazreti Mevlana ile genç yaşta, Mevlana araştırmacılarından R.A.Nicholson'ın kitapları sayesinde tanıştığını belirtti.

Meram'daki dergahlarında yaklaşık 30 yıldır Mesnevi dersleriyle meşgul olduklarını söyleyen Özsoy, "Kur'an-ı Kerim'i ve Hazreti Mevlana'yı yaşamaya çalışıyoruz. İslam ancak yaşamayla öğrenilir. Mevlana, tamamen bir Allah dostudur. Biz de vakıf olarak Mevlana'yı orijinal haliyle ileriye taşımaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Özsoy, 2023 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Mevlana Yılı" olarak ilan edildiğini hatırlatarak, dernek olarak bu yılda böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini belirtti.

Konuşmanın sonrasında 410 kişinin katıldığı yarışmada birincilik para ödülünün, Yönetim Kurulu üyelerince Filistin'deki çocuklara gönderilmesine karar verildi.

Yarışmanın ikincisi Emre Tekin, üçüncüsü ise İbrahim Şaşma oldu. Ayrıca 3 de mansiyon ödülü verildi.

Programa vakfın Yönetim Kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.

Kaynak:Anadolu Ajansı