SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

MEYDANLAR… (2)

MEYDANLAR… (2)
Bu haber 18 Nisan 2017 - 22:27 'de eklendi ve 1.600 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşu oluşurken birçok acılar bağırlara taş basılarak milletin devletinin, yani milli devletin oluşması sağlanmıştır.

Şimdi karnında geçmişten ağrısı olanlar demokrasinin nimetlerini kullanırlarken ellerinde millete anlatacakları malzemeleri olmadığından olsa gerek, ilmin irfanın yaratıcılık vasfını endüstriyel alanda, sosyal alanda, ekonomik alanda milletin gelişmesi yönünde kullanılması gerekirken, insanımızın aklını mazideki geçmiş olaylarla karıştırılmasının izahı mümkün görünmemektedir.

Bakınız kuzeyde Topal Osman konusunun işlenmesi her hangi bir şey kazandırmaz. Marmara bölgemizde ise Anzavur hadisesini işlerken Çerkez Etem’i de  Anzavur’a karşı başarılı olduğu için işliyorlar.

Anadolu da Delibaş İsyanı, Yozgat ta Çapanoğlu İsyanları, Doğumuzda Tunceli yani “Dersim” tetip harekâtını kaşıyorlar.

3 Ağrı isyanı ve doğumuzda pek çok isyanlar olmuştur.

Hemen batımızda Menemen hadisesini karşı atraksiyon olarak kullanıyorlar.

Bir siyasi partinin güney doğuda yapmış olduğu açık hava mitinginde bez üzerine yazılmış Şey Said-i Nursi Seyit Rızaya Fatiha diye neyi, kastederek astıkları belli. Bir tek oy için bu tarihin geçmiş olayından medet ummak bu ülkenin perçinlenmiş kardeşliğini bozmadan öte bir işe yaramaz.

Böylesi bir olayı görünce tarihin sayfalarına girerek bu yüce millet sinesinde neleri nasıl taşıdığına özetle bir bakıyım istedim.

Şeyh Said-i Nursinin dedesi el aldığı Mevlana hali-i bağdadinin o dönem içinde en güçlü temsilcisi olan mutafa Fevzi Efendi tarih 1851/1926 ki bu gelenek Mehmet Zait Kotkudan Esat Coşan hocaya kadar Nakşibendiliğin en mühim ekol olarak gelmiştir.

İslam sancaktarı olan bu büyük Türk milletinin veciz Allah ın askeri olduğuna inanan bu Nakşibendi grubu Türk e kılıç çekilmez derken ilahi kelimetullahın askeri olduğuna iman etmekte olduklarını gösterir.

Dönelim şimdi Said-i Nursi hadisesine. Bu İngilizler var ya her türlü hileyi şerle ülkeler içinde satın alabilecekleri insanları çok teknik olarak ellerini ateşe vurmadan kullana bilecekleri maşalar bulurlar.

Bakarlar ki o İngilizler Anadolu topraklarında yaşayan halklar millet olmuşlar, devletlerini oluşturuyorlar, hemen İstanbul da Kürt cemiyetinin başında bulunan Seyit Abdulkadir i para karşılığında kendi safların çekerken doğunun imanlı insanını nasıl isyanda kullanılacağını çok iyi bildikleri için bu iki kaynağı çok muazzam parayla çıldırtmışlar ve isyana teşvik etmişlerdir.

Said-i Nursi Van’da İngiliz parasının imanı hafif olan bu insanını Erek Dağında bir mağaranın içinde isyana teşvik etmişlerdir.

Şimdi birileri durmuş miting alanına fatiha okuyun diye pankart asmışlar, böylesi cahilhane, böylesine dürtülerek kullanılan insanlar, birliğin ve beraberliğin ne olup olmadığını nasıl zorluklar içinde oluştuğunu bilemezler.

Hâlbuki Türk milleti asırlardan beri İslamın bayraktarlığını yapmaktadır, gâvurun parasıyla cengi oynayanın kolu kılıç tutmaz kalem tutmaz aklı ererek lafta bulunmaz.

Siyaset yapın hem de her kulvarda yalnız demokrasinin nimetleri üzerinde bozgunculuk yapmayınız. Allah ın kelamını kullanırken çarpılırsınız haaa. Söylemedi  yazmadı demeyin sonra.

Saygılarımla.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA