MHP, Sarayönü’nde “Adım adım 2023” programı yaptı

MHP, Sarayönü’nde “Adım adım 2023” programı yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından organize edilen 'Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' temalı programların Sarayönü toplantıları, Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlendi.Pazar günü...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından organize edilen 'Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' temalı programların Sarayönü toplantıları, Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlendi.

Pazar günü Sarayönü Belediyesi Ahmet Hüdai Konferans salonunda düzenlenen toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Konya Miletvekili Esin Kara, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan,  MHP MYK Üyeleri Özer Karakayacı ve Güzide Çipan, MHP Sarayönü İlçe Başkanı Mehmet Kozan’ın yanı sıra Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Ak Parti Sarayönü ilçe Başkanı Gamze Karacan, Esnaf Odası Başkanı Hasan Koçaş, Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş, Kızılay İlçe Başkanı Halil İbrahim Turan, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Murat Ceran, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Önal, Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Karaaslan ve partililer katıldı.

“Gün birlik olma günüdür”

MHP Sarayönü İlçe Teşkilat Başkanı Av. Mehmet Kozan programın açılış konuşmasında, şunları söyledi:

“15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bilge liderimiz Devlet Bahçeli bey ile aralarında oluşan Cumhur İttifakı bugün milli bir duruş olarak ülkemizin bekası için çalışmalarına devam etmektedir.

Bu süreçte terörle mücadele kararlılıkla devam etmekte milli savunma hamleleri gün geçtikçe ilerlemektedir. Suriye, Libya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Azerbaycan ve mavi vatanda ki politikalarımız nedeni ile Amerika ve NATO ülkelerinde büyük telaşa neden olmuştur ve onların planları bozulmuştur. Bu nedenle ülkemiz üzerinde ki hain planları ve saldırıları gün geçtikçe ekonomik ve siyasi olarak artmaktadır. Gün birlik olma günüdür.”

MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan ise bazı değerlendirmelerde bulundu. Başkan Karaarslan, "Genel başkanımız, liderimiz Devlet Bahçeli Beyin talimatlarıyla başlatılan bu programlar, milletçe birliğimizi tehdit eden algı operasyonlarına, bilgi kirliliğine ve buna bağlı olarak gelişen kafa karışıklığına son vermek için düzenlenmektedir.” diye konuştu.

“En sağlam set, her zaman olduğu gibi yine ülkücülerdir”

Türkiye’nin gücünü milletinin birlik ve beraberliğinden aldığını kaydeden Karaarslan, şöyle konuştu:

“Son günlerde kamuoyuna yansıyan olaylar incelendiğinde; siyaset yapma bahanesiyle milletimizin hassas olduğu konuların kaşındığı ve gerilimin tırmandırılmak istendiği açık bir şekilde görülecektir. İşte bu manzara karşısında manevi değerlere sahip ve yüksek ahlâk sahibi bireyler, sağlam karakterleri gereği birlik ve beraberliğin savunucu gücünü oluşturur. Bu savunucu güç; değerlerine bağlı, memleketine sevdalı ve yarınların sigortası olan ülkücülerdir. Kavgaya, karışıklığa ve kargaşaya umut bağlayanların karşısındaki en sağlam set, her zaman olduğu gibi yine ülkücülerdir.”

Toplantının devamında Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, katılımcılara ilçede belediyenin yürütmüş olduğu projeler ile ilgili bilgiler aktarırken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ,MHP Konya Milletvekili Esin Kara, MYK Üyesi Özer Karakayacı ve MYK üyesi Güzide Çipan Cumhur İttifakı ve gündeme dair konuşmalar yaptı.

Toplantıda birlik ve beraberliğe vurgu yapılırken, MHP’nin yaşadığı siyasal süreç, kamuoyuna yansıyan gelişmeler ve 2023 seçimleri ele alındı.