Milyonlarca kiracıya 5.250 TL kira yardımı! 15 gün içinde başvurana dev destek

Milyonlarca kiracıya 5.250 TL kira yardımı! 15 gün içinde başvurana dev destek
Kiracıların yüzü gülecek! Kira yardımları zamlandı! 5 bin 250 TL destek alabilirsiniz! Tüm detaylar haberimizde.

Kiracılara yapılan yardımlara zam geldi! Kiracıların yüzü bu destekle gülecek! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

KİRA YARDIMLARI ARTTI

Yapılan son haberlere göre kira desteklerine de zam geldi. İstanbul'da 3 bin 500 TL olarak sağlanan kentsel dönüşüm desteği 5 bin 250 TL'ye yükseldi. Başvuru yapan vatandaşlar başvuruları onaylandıktan sonraki 15 gün içinde kira desteklerini banka hesaplarından ya da PTT üzerinden çekebiliyor. Konutunu kentsel dönüşüme veren vatandaşların faydalandığı kira desteklerinin daha çok artması bekleniyor. 

kentsel dönüşüm kira destekleri arttı

Birçok vatandaş kira fiyatlarının fazla olması sebebiyle evini kentsel dönüşüme vermek istemiyor. Yapılan haberlere göre Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kentsel dönüşümle ilgili bir başkanlık kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kentsel dönüşüm kira desteğinden faydalanmak için riskli olduğu tespit edilen ve raporu olan evlerin yeniden inşasına karar verilen kiracılar faydalanabiliyor. Başvurular Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İl Müdürlükleri üzerinden ya da e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması yazarak giriş yapıldıktan sonra başvuru işlemi gerçekleştirilir.