Mobil Ekmek Fırını Adıyaman’a ulaştı

Mobil Ekmek Fırını Adıyaman’a ulaştı
Üretimini Konyalı özel bir firmanın üstlendiği, lojistiğini ise Sarayönü Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Emrullah Yalçın’ın yaptığı mobil ekmek fırını afet bölgelerinden Adıyaman’a ulaştırıldı. (adsbygoogle...

Üretimini Konyalı özel bir firmanın üstlendiği, lojistiğini ise Sarayönü Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Emrullah Yalçın’ın yaptığı mobil ekmek fırını afet bölgelerinden Adıyaman’a ulaştırıldı.

Başkan Yalçın, Tolgahan Yiğit ve Mehmet Ulutaş’tan oluşan kafile mobil ekmek fırınını Adıyaman’a ulaştırdıktan sonra mobil fırınında ekmek üretimi başladı. Aynı anda 3 ustanın çalışabildiği fırında Adıyaman bölgesinin günlük ekmek ihtiyacının bir kısmı karşılanabilecek.

Mobil Ekmek Fırını

Adıyaman’a getirilen mobil ekmek fırını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’da ziyaret ederken, Başkan Yalçın’a fırının üretiminde ve lojistiğinde verdikleri katkılar için teşekkür etti.

Sarayönü Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Emrullah Yalçın, mobil ekmek fırınının bölgede ki önemli bir açığı kapatacağını belirterek, “Konya’mızda üretilen mobil ekmek fırınının lojistiği için bir tıra ihtiyaç olduğu bilgisi verildi.  Müsait olan taşımacılara ulaştırılan haberle bizlerde müsait olduğumuz bildirerek geri dönüşüm sağladık. Tolgahan Yiğit ve Mehmet Ulutaş’la birlikte fırının lojistiğini üstlenerek yola çıktık.

Adıyaman’a ulaştıktan sonra mobil ekmek fırınımızı yetkililere teslim ettik. Burada bir kez daha gördük ki, gıda ve erzak gönderiminden ziyade mobil üretim tesislerinin daha önemli olduğunu anladık. Mobil ekmek fırınının kurulumu ile birlikte ustalarımız üretime başladı.

İlk ziyaretlerimizde ekmeklerin ziyan olduğunu görmüştük. Mobil fırın ile birlikte depremzedelerimize sıcak ve taze ekmekler ulaştırılmaya başladı.

Mobil Ekmek Fırını

Mobil ekmek fırınını üreten firmamızdan Allah razı olsun.  Bizler sadece depremzede kardeşlerimiz için güvenli bir şekilde bölgeye ulaştırılmasını sağladık. İnşallah bu kötü zamanları el ele vererek hep birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler :