MSB açıkladı: Pençe-Kilit’te 1 üsteğmen şehit 5 terörist öldürüldü

MSB açıkladı: Pençe-Kilit’te 1 üsteğmen şehit 5 terörist öldürüldü
Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde terör örgütü mensupları ile yapılan temasta 1 askerimizin şehit olduğunu duyurdu. Operasyonda, 5 terörist de etkisiz hale getirildi

Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit operasyonu bölgesinden acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) terör örgütü ile girilen sıcak temasta 1 askerin şehit olduğunu, 5 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 20 Kasım 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temas sonucunda, kahraman silah arkadaşımız Piyade Üsteğmen Abdullah Köse şehit olmuştur. İlk belirlemelere göre 5 terörist temasta etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Piyade Üsteğmen Şehit Abdullah Köse’nin acı haberi, Ankara’daki baba ocağına ulaştı. Şehit Köse, Ankara’da toprağa verilecek.

image-2023-11-20t16-13-08-948z.jpg