Muhtarlar Derneği hizmete açıldı

Muhtarlar Derneği hizmete açıldı
Sarayönü Muhtarlar Derneği, bir süredir devam eden faaliyetleriyle beraber derneğe kurumsallık kazandırma ve tek merkezden hizmet verme amacıyla dernek binası açtı. Açılış töreni Cuma günü gerçekleştirildi. Açılışa ilçenin...

Sarayönü Muhtarlar Derneği, bir süredir devam eden faaliyetleriyle beraber derneğe kurumsallık kazandırma ve tek merkezden hizmet verme amacıyla dernek binası açtı. Açılış töreni Cuma günü gerçekleştirildi. Açılışa ilçenin protokolü katıldı. Muhtarlar birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Sarayönü Muhtarlar Derneği, düzenlenen törenle Cuma günü hizmete açıldı.

Sarayönü Vaizi Bayram Özdemir’in yaptığı duanın ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti.

Açılışa, Kaymakam Zafer Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tos,  resmi daire amirleri, Toplum Sağlığı ve Hastane yöneticileri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, meslek odaları başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Konya Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Demir katıldı.

Sarayönü Kaymakamı Zafer Şahin, derneğin açılması konusunda muhtarların bir hayli emek sarf ettiğini belirterek, “Açılan bu dernek, muhtar arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğini bizlere göstermektedir. Muhtarlarımızın dayanışma içerisinde olması bizleri, hizmet alan vatandaşlarımızı ve kamu hizmeti gören kamu idarelerini memnun eden bir gelişmedir. Bu nedenle ben, tüm muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu derneğin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Devlet-Millet beraberliğinde muhtarların rolü büyük

Muhtarların vatandaş ile devleti bir araya getiren kişiler olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti:

“Önemli olan bu derneği kurmaktan ziyade bu kurumsal kapasiteyi her geçen gün arttırmak ve bu sayede de hizmet kapasitesini üst seviyeye çekmektir. Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın nabzını her kurumdan daha iyi tutarlar. Vatandaşlarımızla sürekli temas halinde, birebir görüşmeleri tüm kurumlardan daha fazla yaparlar. Muhtarlarımız özellikle bu pandemi döneminde fedakarca çok önemli çalışmalar yaptılar. Bizlere düşen görevler de muhtarlarımıza destek vermektir.”

“Daha güçlü bir muhtarlık hizmeti için”

Sarayönü Muhtarlar Derneği’nin, 26 mahalle muhtarının bir araya gelerek oluşturduğu bir dernek olduğunu belirten Sarayönü Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Karaarslan, “Birlik ve beraberliğimizin bozulmaması adına Sarayönü Mahalle Muhtarlarını bir arada toplamak için böyle bir derneği kurduk.

Derneğimizin amacı fikirlerimizi ve görüşlerimizi bir araya getirerek çok daha güçlü bir yapıyı ortaya koymak ve çok daha güçlü bir muhtarlık hizmetini vermektir. Derneğimizin açılışına katılan başta Kaymakam Bey olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

“Birlik beraberlik vurgusu”

Sarayönü Muhtarlar Derneği üyesi muhtarları ise derneğin kurulmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Sarayönü’nde ki muhtar arkadaşlarımız ile birlikte kurmuş olduğumuz bu dernek, birlik ve beraberliğimizi kurmak adına büyük bir çalışma oldu. Bundan sonra biz muhtarlar en azından kendi kabuğumuz içerisinde rahat bir ortamda çalışmaya başlayacağız. Bu derneğin tüm vatandaşlarımız adına hayırlı olmasını diliyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.