Muhtarlar günü kutlandı

Muhtarlar günü kutlandı
Sarayönü'nde, 19 Ekim Muhtarlar Günü, Hükümet Konağı'nda düzenlenen törenle kutlandı.Atatürk Anıtı na tüm Sarayönü Mahalle Muhtarları adına Kamil Akmaz tarafından çelenk sunumunun yapılmasının ardından başlayan törende,...

Sarayönü'nde, 19 Ekim Muhtarlar Günü, Hükümet Konağı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk Anıtı na tüm Sarayönü Mahalle Muhtarları adına Kamil Akmaz tarafından çelenk sunumunun yapılmasının ardından başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Abide İşçi, Müftü Vekili Mustafa Topcu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Güngör Çiğdem, Nüfus Müdürü Abdulkadir Şahin, Malmüdürü Yasin Özgün, Kütüphane Müdürü Mevlüt Demirbaş, SYDV Müdürü Ahmet Turan, İlçe Emniyet Amiri İhsan Ertuğrul, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Tamer Yöney, Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş, Esnaf Odası Başkanı Hasan Koçaş ve muhtarlar katıldı.

Sarayönü Selimiye Mahallesi Muhtarı Serkan Karaarslan ise günün anlam ve önemine ilişkin olarak yaptığı konuşmada, ikinci kez muhtarlar gününü kutlamak için bir araya geldiklerini söyledi.

Karaarslan yaptığı konuşmada, "19 Ekim tarihinin muhtarlar günü olmasını ilan eden sayın Cumhurbaşkanımıza ve gazi meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi partilerimize teşekkür ederiz. Muhtarlar 200 yıla kayın bir geçmişi olan bir kurumdur. Muhtarlar yerel demokrasinin en eski ve köklü kurumudur. Tarihte seçimle yönetime gelen ilk yöneticiler muhtarlardır. Biz muhtarlar daima gece gündüz halkımızın hizmetindeyiz. Muhtarlar mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bizlere hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve tüm daire amirlerimize teşekkür ederiz. Muhtarların bu mutlu gününde buraya gelip bizlerin yanında olduğunuz ve dinlediğiniz için hepinize tüm muhtar arkadaşlarım adına teşekkürü  bir borç bilirim." dedi.