Muhtarlara yönelik aile içi eğitim kursu verildi

Muhtarlara yönelik aile içi eğitim kursu verildi
Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından ortak olarak yürütülen “Aile Okulu Projesi” ile aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını...

Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından ortak olarak yürütülen “Aile Okulu Projesi” ile aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeye ilişkin yaklaşımlar, çevre ve iklim farkındalığı, trafik, ilk yardım başta olmak üzere çeşitli alanlarda ailelere eğitimler veriliyor.

Proje kapsamında Sarayönü Halk Eğitim Merkezi tarafından köy ve merkez mahalle muhtarına ‘Aile Okulu’ kursu verildi.

Aile Okulu Projesi

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülmekte olan “Aile Okulu Projesi” çerçevesinde, Sarayönü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından eğitim verildi.

Proje çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile köy ve mahalle muhtarlarına yönelik “Aile Okulu” kursu verilmeye başlandı. Toplantıda köy ve mahalle muhtarları ‘Aile Okulu, trafik öğreniyorum, ailede ilk yardım, çevre ve iklim farkındalığı’ konuları hakkında, belirlenen takvime göre eğitimler verilmeye devam edilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Sarayönü Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Bozkurt, kursa 18 köy muhtarı ve 8 mahalle muhtarı olmak üzere toplam 26 muhtarın katıldığını söyledi.

Bozkurt, ilçede görevli tüm muhtarların kurs aracılığıyla Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi, Aile İçi İletişim Becerileri, Akran İlişkileri, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanma, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Ahlaki Gelişim ve Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite konularda bilgi sahibi olduklarını kaydetti.

Kurs vesilesi ile muhtarlarla bir kez daha bir araya geldiklerini belirten Bozkurt, kurumla ilgili güncel konularda özellikle Köy Yaşam Merkezleri hakkında bilgi verildiğini, köylerde nelerin yapılabileceği anlatarak muhtarların taleplerinin alındığını ve çeşitli konularda istişareler yapıldığını sözlerine ekledi.

Sarayönü’nün mahalle muhtarları da yapılan programlardan memnuniyetlerini belirterek yetkililere teşekkür etti.