Mütevelli heyet muhtarları seçildi

Mütevelli heyet muhtarları seçildi
Sarayönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti’nde, 2021 yılı içerisinde görev yapacak üyelerin seçimini yapıldı.Sarayönü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde...

Sarayönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti’nde, 2021 yılı içerisinde görev yapacak üyelerin seçimini yapıldı.

Sarayönü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde 2021 yılında görev yapacak muhtarlar, gerçekleştirilen seçimle belirlendi.

Muhtarlar arasında gerçekleştirilen seçimde Fatih Mahallesi Muhtarı Nihat Türkoğlu 19, Ladik Mahallesi Muhtarı Mustafa Arabacı 18 oy aldı.

Bu sonuçlara göre mahalle muhtarlarından Nihat Türkoğlu ve Mustafa Arabacı, mütevelli heyetine üye olarak seçildi.

Fakir ve ihtiyaç sahibi vatandaşların doğru bir şekilde belirlenmesinde ve ulaşılmasında vakfa gönüllü olarak yardımcı olan ve SYDV Mütevelli Heyeti resmi üyelerin yanı sıra seçimle göreve gelen sivil üyelerden oluşuyor.

Konu hakkında bilgi veren SYDV Müdürü Ahmet Turan, “Seçilen Mütevelli Heyeti üyelerimiz vatandaşların kömür, nakdi yardımlar, yaşlılık ve engelli maaşı bağlanması ile muhtaçlık belgesi düzenlenmesi gibi birçok işlemin yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına alınması işlemlerinde başvuru sahiplerinin gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarını konusunda araştırmalar yaparak karar verecek. Böylece konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından araştırılmalar yapılarak bu sürecin basitleştirilmesi, hızlandırılması ve doğru bilgi akışı sağlanmış olacak.” dedi.

Göreve gelen mahalle muhtarları ise yaptığı açıklamada, “Muhtar arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırlısı neyse o olsun. Mahalle mahalle gezip halkımızın sorunlarını dinleyip çözüm konusunda elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.