Necip Fazıl İHO’da Kitap Söyleşisi ve İmza Günü Etkinliği Düzenlendi

Necip Fazıl İHO’da Kitap Söyleşisi ve İmza Günü Etkinliği Düzenlendi
Konya’da, eğitim, sosyal ve kültürel alandaki başarılarının yanı sıra proje faaliyetleriyle de adından söz ettiren Meram Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’nda ‘Kitap Söyleşisi ve İmza Günü’ etkinliği düzenlendi.Son...

Konya’da, eğitim, sosyal ve kültürel alandaki başarılarının yanı sıra proje faaliyetleriyle de adından söz ettiren Meram Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’nda ‘Kitap Söyleşisi ve İmza Günü’ etkinliği düzenlendi.

Son yıllarda Konya’da gerek başarılarıyla gerekse sosyal, kültürel ve proje faaliyetleriyle adından söz ettiren Meram Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, bu sefer ‘Kitap Söyleşisi ve İmza Günü’ etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Çocuk kitaplarının sevilen ismi eğitimci yazar Yunus Meşe öğrencilerle buluştu. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yazar, kitap söyleşisi sonrasında imza günü programıyla da öğrencilerin gönlüne dokundu.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Meram Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdullah Yılmaz, Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen ‘Konya İnsan Mektebi Her Okulda Projesi’ kapsamında, okulda görev yapan Türkçe öğretmenleri tarafından düzenlenen yazar buluşmaları programının ikincisinin Yunus Meşe ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Öğrenciler tarafından da eserleri büyük bir ilgiyle takip edilen yazarı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Yılmaz, “karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen sohbet sonrasında yazarımızın kitaplarını imzalayarak öğrencileri onurlandırmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Okullarda düzenlenen bu tür sosyal etkinliklerle öğrencilerin hayata ve insanlara farklı açıdan bakmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Yılmaz, konuşmasını söyle sürdürdü. “Öğrencinin, hele bir çocuksa elinde tuttuğu kitabın yazarıyla tanışması, okuduğu kitabın karakterine ses veren yazarın hangi duygularla o kitabı yazdığını bizzat yazarın ağzından dinlemesi ve en önemlisi adına imzalanan bir kitaba sahip olması, onun için ayrı bir sevinç kaynağı olduğunu” sözlerine ekledi.