Ocak'ta vize yok

Ocak'ta vize yok
Sarayönü'nde taşıtlara yönelik olarak trafikte güvenliği artırmak amacıyla yapılan araç muayeneleri, elverişsiz koşullardan dolayı Ocak ayında yapılamayacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek vatandaşlar, şubat...

Sarayönü'nde taşıtlara yönelik olarak trafikte güvenliği artırmak amacıyla yapılan araç muayeneleri, elverişsiz koşullardan dolayı Ocak ayında yapılamayacak. Sarayönü'nde araçlarını muayene ettirecek vatandaşlar, şubat ayında kurulacak olan vize istasyonunu bekleyecek.

Araç muayenelerinin randevu ile yapılmasından dolayı vatandaşların biran önce randevusunu alması gerekiyor. Randevu alma işlemini son günlere bırakanlar, randevular dolduğu için muayenesini yaptıramıyor.

Periyodik Araç Muayenesi, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat sonrası muayene, Zorunlu Muayene ve Trafik Tescil işlemleri için gerekli olan tespitler için 2-3 Şubat tarihlerinde buğday pazarı yanında kurulacak olan muayene istasyonu araç muayenelerini yapacak.

Sarayönü Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş, araç muayeneleriyle hiçbir alakaları olmamasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için takip ettiklerini söyledi.

Vatandaşların erkenden internet veya telefon üzerinden randevu alması gerektiğini belirten Karataş, "Sürücülerimiz araçlarında reflektör, yangın söndürme cihazı, ilk yardım çantası, tescil ve trafik belgesi asılları, borcu yoktur yazısı, trafik sigortası, LPG var ise gaz sızdırmazlık belgesi, ilk yardım seti ve stepne bulundurmaları zorunludur" dedi.

Randevu nasıl alınır?

Muayeneler randevu sistemiyle yapıldığı için randevusunu erkenden almayanlara sıra kalmıyor. İnternet veya telefon ile randevusunu alan vatandaş sırası gelince gidip vizesini yaptırabilecek. Vatandaşlar, 0 850 222 88 88 numaralı telefondan veya www.ubak.gov.tr adresinden randevusunu alabilir. Randevusu bulunmayan vatandaşlar, kesinlikle vize işlemlerinden faydalanamayacak. Araç sahibi vatandaşlarımızın gününü geçirmeden araçlarını muayene ettirmesi gerekiyor. Aksi takdirde gecikmeli yaptıracaklar için gecikme zammı uygulanacak.