Öğrencilerden depremzedelere yardım kolisi

Öğrencilerden depremzedelere yardım kolisi
Gazi Ortaokulu öğrencileri Sarayönü’nde misafir edilen depremzedeler için yardım kolileri hazırlayarak, Çarşamba günü dağıtımını gerçekleştirdi.Öğrenciler tarafından hazırlanan içerisinde gıda ve hijyen malzemelerinin...

Gazi Ortaokulu öğrencileri Sarayönü’nde misafir edilen depremzedeler için yardım kolileri hazırlayarak, Çarşamba günü dağıtımını gerçekleştirdi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan içerisinde gıda ve hijyen malzemelerinin bulunduğu 25 adet yardım kolisi, Sarayönü’nde ağırlanan 10 depremzede aileye ulaştırılırken, Gazi Ortaokulu Müdürü Sabri Keskin, öğrencilerinin duyarlı davranışları karşısında gurur duyduklarını belirtti.

6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından Sarayönü’nün en fazla depremzedeyi ağırlayan ilçelerden biri olduğunu belirten Keskin “Yaşamış olduğumuz doğal afetler bize bir kez daha birlik ve beraberliğin önemini gösterdi. Öğretmenlerimizin de desteğiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Ramazan paketleri hazırladık.

Yardım Kolisi

İlçemizde ağırlanan depremzede kardeşlerimiz için hazırlamış olduğumuz yardım kolilerini öğrencilerimiz adreslerine ulaştırdı. Böylece ihtiyaç sahiplerimizin sofrasına Ramazan bereketini taşımış olduk. Okul olarak Ramazan vesilesiyle insana değer verme, paylaşma, dayanışma, yardımlaşma, sevgi, saygı, birlik ve beraberlik gibi birçok ahlaki değeri her birimiz tekrar hatırlamış olduk" dedi.