Öğrencilerden uçurtma şenliği

Öğrencilerden uçurtma şenliği
Sarayönü'ne bağlı Kurşunlu Mahallesinde Kurşunlu ilkokulu ve İHO öğrencileri tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.Kurşunlu ilkokulu ve İHO tarafından her sene düzenlenen ve geleneksel hale gelen uçurtma şenliği pandemi...

Sarayönü'ne bağlı Kurşunlu Mahallesinde Kurşunlu ilkokulu ve İHO öğrencileri tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.

Kurşunlu ilkokulu ve İHO tarafından her sene düzenlenen ve geleneksel hale gelen uçurtma şenliği pandemi süreci nedeniyle 2 yıl aradan sonra yeniden yapıldı.

Öğrencilerin aileleri ile birlikte katıldığı 4. Geleneksel Uçurtma Şenliği büyük bir ilgi ile kutlandı.

Anıt Ağaç mevkiinde piknik yapan öğrenciler daha sonra öğretmenleri ve aileleri ile birlikte hazırladıkları uçurtmalarını boş arazide uçurdular. Çocuklar uçurtmaları ile gökyüzünde rengarenk çok güzel bir görsel şov oluşturdu.

Okul Müdürü “Yazın habercisi olan baharın bu güzel günlerinde çocuklarımıza farklı bir etkinlik yapmak amacı ile uçurtma şenliği düzenledik. Bu etkinlikten hem çocuklarımız hem de bizler memnun olduk.

Geçmişte çocukların en eğlenceli aktivitelerinden biri olan uçurtmayı günümüz çocukları yavaş yavaş unutuyor. Bu etkinliği Kurşunluda geleneksel hale getirdik. Okul idaresi olarak benzer sosyal etkinlikleri sık sık yapmak arzusundayız.

Muhtarımız Sinan Çelik beye, şenliğe katılan öğrencilerimizin ailelerine ve organizede emek harcayan okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür ederiz” dedi.

Öğrencilerden uçurtma şenliği