Okul güvenliği toplantısı düzenlendi

Okul güvenliği toplantısı düzenlendi
Sarayönü’nde geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Sarayönü Belediyesi’nin toplantı salonunda, Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş’ın başkanlığında kurum amirleri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının...

Sarayönü’nde geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Sarayönü Belediyesi’nin toplantı salonunda, Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş’ın başkanlığında kurum amirleri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının katılımı ile birlikte okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Sarayönü Belediyesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, ilçe genelindeki okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılması konuları ele alındı.

Okul çevresindeki güvenlik kameraları, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, taşımalı eğitim, öğrencilerin güvenliği, okul çevrelerinde yapılacak trafik denetimleri, okul polisi, okul önü işaret levha ve hız kesicilerinin yenilenmesi ve kontrolü ile salgın tedbirleri gibi konuların görüşüldüğü toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, alınacak tedbirler hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

Toplantıya, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ile diğer ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Kaymakam Göktaş, "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gerek okul çevrelerinde ve gerekse okul dışı ortamlarda güvende olmaları için çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Toplantı Kaymakam Lütfullah Göktaş’ın konuşmasının ardından sona erdi.