Okul kıyafeti satan mağazalarda yoğunluk var

Okul kıyafeti satan mağazalarda yoğunluk var
Sarayönü’nde yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala mağazalarda okul alışverişleri hızlandı. Okul kıyafetlerinin fiyatlarında ki artış ise dikkat çekiyor. Veliler, eğitim masraflarının kendilerini...

Sarayönü’nde yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala mağazalarda okul alışverişleri hızlandı. Okul kıyafetlerinin fiyatlarında ki artış ise dikkat çekiyor. Veliler, eğitim masraflarının kendilerini bu yıl oldukça zorladığını ifade ediyor.

Sarayönü’nde veliler çocuklarının forma, ayakkabı, çanta ve kırtasiye eksiğini tamamlamak için mağazaların yolunu tuttu. Çocuklarıyla alışveriş yapan aileler, esnafın da yüzünü güldürüyor. Okulların açılmasına sayılı günlere kala veliler, eğitim yılı için gerekli olan ihtiyaçları daha uygun fiyata almak umuduyla alışverişe hız verdi.

VELİLER ZORLANIYOR

Forma, ayakkabı, çanta ve kırtasiye ürünlerinde geçen yıla göre yüzde 100’e varan artışlar dikkat çekiyor. Veliler, eğitim masraflarının kendilerini zorladığını belirterek, çocuk okutmanın maliyetinin her geçen yıl arttığını vurguladılar.

İlçemizde okul kıyaferleri satan mağazalardan Koçaş Giyim Mağazası satış temsilcisi Mustafa Koçaş, etek, ceket, pantolon, kravat, gömlek, hırka ve süveterden oluşan okul kıyafetlerinin fiyatı geçen yıla göre büyük oranda zamlanarak 350 lira ile 500 lira arasında değiştiğini söyledi.

 

ÇANTA FİYATLARI DA ARTTI

Okul çantası satışlarının çocukların en çok izlediği çizgi film karakterine göre değişiklik gösterdiğini belirten Koçaş Giyim -Mustafa Koçaş, “Okula yeni başlayacak öğrenciler ve bir üst sınıfa geçen ilköğretim öğrencileri genellikle o dönem meşhur olan çizgi film karakterinin çantasını tercih ediyor.

Şu an erkek öğrencilerin en çok tercih ettiği çanta Spiderman ile Batman desenli çantalar. Fiyatlar çantalara göre değişiklik gösteriyor 100 liradan başlayıp 500 liraya kadar çıkabiliyor” diye konuştu.

 

SON GÜNE KALMAYIN

Velilere okul alışverişi için son günlere kalmamaların tavsiye eden Koçaş, "İlköğretim, ortaokul ve liseler önümüzdeki günlerde açılacak. Mağazamızda bütün okulların üniformalarını bulunduruyoruz. Ayrıca her üniformanın her bedeni de mevcut. Müşterilerimize en uygun fiyatı sunmaya gayret gösteriyoruz. Vatandaşlar okul kıyafeti alışverişinde çok geç kalmasın" ifadelerini kullandı.