Okuma projesi tamamlandı

Okuma projesi tamamlandı
Sarayönü Özkent Hacı İsmet Önal İlkokulu tarafından ilçede bulunan tüm ilkokulların 3.ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak "Hep Birlikte Okuyalım" projesini gerçekleştirildi. Proje, hafta sonun Sarayönü 15 Temmuz Şehitleri...

Sarayönü Özkent Hacı İsmet Önal İlkokulu tarafından ilçede bulunan tüm ilkokulların 3.ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak "Hep Birlikte Okuyalım" projesini gerçekleştirildi. Proje, hafta sonun Sarayönü 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda gerçekleştirilen deneme sınavı ile sona erdi.

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Mevlüt Kilit, "Bu projeyle öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının hayat boyu öğrenme ilkesine uygun olarak düzenli ve sürekli hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen EKİP42 ve medeniyet okulu projeleriyle ilgili olarak ilçemiz okullarında yapılan çalışmalar desteklenmiş olacaktır" dedi.

Proje detaylarından bahseden Kilit, "ilçemizdeki ilkokulların tüm 3. ve 4. sınıf şubelerine 'Dünyayı Sırtlayan Yiğitler', 'Yıldız Tozu ve 'Kuşlar Adası' adlı hikaye kitapları okulumuz tarafından dağıtıldı. Dağıtımı yapılan hikaye kitapları öğrencilerimiz tarafından okundu. Amacımızın tüm öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak ve bunda sürekliliği yakalamak olduğu unutulmamalıdır" şeklinde konuştu.

Deneme sınavı yapıldı

Kitapları okuyup kendi okul müdürlüklerine başvuru yapan öğrenciler arasında ödüllü deneme sınavı yaptıklarını anlatan Kilit, "Sınava katılan 300 öğrencimize, üç kitaptan 50 çoktan seçmeli soru sorduk. Sınavımız 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda proje hazırlama ve yürütme kurulumuz tarafından belirlenecek öğretmenlerimiz gözetiminde yapıldı. Dereceye giren ilk on öğrencimizi toplamda bin lira dağıtacağız. Projemizin düzenlenmesinde ve yürütülmesinde emeği geçen herkese ve bizi misafirperver olarak ağırlayan 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda teşekkür ederiz" dedi.