Oyuncu performansları belli oldu

Oyuncu performansları belli oldu
Bölgesel Amatör Lig'de 2021-2022 sezonunun ardından futbolcuların sezon performansları belirlendi. Bazı oyuncular takıma istikrar getirerek taşıyıcı güç olurken, büyük umutlarla transfer edilen bazı oyuncular ise hayal kırıklığına...

Bölgesel Amatör Lig'de 2021-2022 sezonunun ardından futbolcuların sezon performansları belirlendi. Bazı oyuncular takıma istikrar getirerek taşıyıcı güç olurken, büyük umutlarla transfer edilen bazı oyuncular ise hayal kırıklığına neden oldu. Bu sezon Sarayönü Belediyespor forması ile en çok ter döken oyuncu Alper Erkoç oldu. Toplamda 16 karşılaşmanın tamamında oynayan Kaptan Alper, sahada 1591 dakikada kalırken, 1 gol ile katkı sağladı. Öte yandan takımın forvet oyuncuları Uğur Ahmet Özder 6 golle takımının en skoreri olurken, Konya Ereğlispor maçında sakatlanarak sezonu kapatan Ahmet Sarı ise 5 gol kaydetti.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de 2018-2019 sezonuna ait oyuncu performansları ortaya çıktı. Oyuncuların saha içerisinde ortaya çıkardıkları performansların istatistiklerine bağlı olarak en başarılı ve en başarısız oyuncular belirlendi. Sezon içerisinde bazı oyuncular istenenden fazlasını verirken, bazı oyuncular hüsrana sebep oldu.

Kaptan formayı bırakmadı

Bölgesel Amatör Lig'de 2021-2022 sezonunu grubunu lider tamamlayan Sarayönü Belediyespor'da, play-off müsabakaları ile birlikte 18 maçta 26 ayrı futbolcu forma şansı buldu.

Sarayönü Belediyespor'da orta sahada görev alan kaptan Alper Erkoç takım arkadaşları arasında en fazla süre alan oyuncu oldu. Erkoç, oynanan karşılaşmaların tamamında, 18 maçta sahaya çıkarak toplamda 1591 dakika sahada ter döktü. Kaptan Alper sadece Sudurağı müsabakasının 61.dakikasında oyundan alınırken, kalan maçların hepsinde 90 dakika sahada kaldı.

Grubunu namağlup lider olarak tamamlayarak play off müsabakalarına katılan Sarayönü Belediyespor'da Kaptan Alper, Ali Temur ve Cengizhan istikrarlı performanslarını sene boyunca devam ettirdi. Sadece bu üç oyuncu 18 karşılaşmanın tamamında forma giydi

Ara transfer döneminde takımdan ayrılan oyuncuların yanı sıra Sarayönü Belediyespor'da sezonu tamamlayan futbolcuların sahada kaldığı süreler şöyle:

"Alper Erkoç 1591, Ali Temur 1585, Sercan Şen 1486, Cengizhan 1482, Yunus Emre 1406, Hüsnü Sürücü 1434, Abdurrahman 746, Uğur Ahmet 1001, Abdülkerim 933, Ali Erkin 675, Ahmet Sarı 719, Mustafa Tan 654, Çağlar Dağ 554, Abdülkadir 513, Batuhan 355, Enes Yıldırım 366, Erdi Yıldırım 246, İsmail 156, Bilal Özhan 281,Çetiner Tuncer 230,Tamer Bal 337, Osman Koca 105, Abdullah Akyüz 350, Samet Yetkin 37, Fatih Eslek 26, Murat Odacıoğlu 2”

Sarayönü Belediyespor kadrosunda yer alan Samet Yetgin, Fatih Eslek, Murat Odacıoğlu takımda en az süre alan oyuncular oldu.

Play-off’un hayal kırıklığı Sercan ve Cengizhan

Sarayönü Belediyespor’un rüya gibi geçen sezonunun ardından grubunu namağlup lider tamamlayarak play offlara katılmasının ardından, takımın başarısında ki en büyük pay sahiplerinden kaleci Sercan ve stoper Cengiz, play offlarda ki performansı ile hayal kırıklığı yarattı. Sezon boyunca 4 tanesi sahasında oynadığı Isparta Emrespor maçı olmak üzere kalesinde 7 gol gören Sercan, play offlarda kalesini kapatamayarak, 6 gole engel olamadı. Cengiz ise play offların kırılma noktasında Kepez Belediyespor mücadelesinde skor 1-1 devam ederken kendi kalesine attığı golle Sarayönü Belediyespor’un yarışa havlu atmasına neden oldu

Takımın golcüsü Uğur Ahmet Özder

Sarayönü Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig'de 2021-2022 sezonunu 45 golle tamamlayarak üst sıralarda yer edindi.

Takımın golcü oyuncusu Uğur Ahmet Özder 6 golle takımın en skoreri olurken, Uğur Ahmet’i 5’er golle Ahmet Sarı ve Enes Yıldırım takip etti. Takımın tecrübeli stoperi Ali Temur takımına 4 gol ile katkı verirken, genelde maçlarda oyuna sonradan dahil olan kanat oyuncusu Abdülkadir Çelikkaya ise 3 gol kaydetti.

Sezon içerisinde yeşil siyahlı formayı giyen 15 oyuncu gol üretebildi. Uğur Ahmet 6 gol, Ahmet Sarı 5 gol, Enes Yıldırım 5 gol, Ali Temur 4 gol, Erdi Yıldırım 3 gol, Abdülkadir Çelikkaya 3 gol, Çağlar Dağ ve Abdülkerim Kılıç 2 gol kaydederken, Cengizhan, Hüsnü Sürücü, Abdurrahman, İsmail, Tamer Bal ve Ali Erkin ise 1’er gol kaydetti.

Takımın hırçını Alper oldu

Sarayönü Belediyespor, bu yıl mücadele ettiği grubun az kart gören takımlarından bir tanesi oldu. Oldukça çetin geçen sezonda tecrübeli isimlerden kurulu Sarayönü Belediyespor’un bu durumu kartlara da yansıdı. Sarayönü Belediyespor’un kaptanı Alper Erkoç gördüğü 7 sarı kartla en hırçın futbolcu olurken, kaleci Sercan 6 ve Hüsnü Sürücü ise 5 kez sarı kartla cezalandırıldı.

Sarayönü Belediyespor’da yalnızca Yunus Emre Yılmaz, Akşehirspor müsabakasında ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyundan ihraç edilirken, takım sezon içerisinde toplamda 54 sarı kart, 1 kırmızı kart gördü. Yeşil siyahlı ekipte aldığı süreye göre en fazla kart gören oyuncu ise Abdülkerim Kılıç oldu