SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

OYUNLAR NEDEN HEP GENÇLERİN ÜZERİNDE KURGULANIR.(3)

OYUNLAR NEDEN HEP GENÇLERİN ÜZERİNDE KURGULANIR.(3)
Bu haber 05 Aralık 2017 - 15:50 'de eklendi ve 1.129 kez görüntülendi.

Rahmetli Türkeş teşkilatcılığına güvenerek Türk milliyetçiliği ve ülkücülüğü derleyip toplamaya çalışıyor.
Lakin sistem gençlik üzerinde para ve eğlence konusu kendini gösterirken misyonerlerde boş durmuyorlardı. AB devreye girme hayalleri sanki cennete, erişilecekmiş gibi gösteriliyor renkli cam renkli basın yoğun çağ atlatma propagandasıyla yeni nesli özünden ayrıştırıyordu.

Bin yıldır kardeş olan Türk halkını kürt, Türk diye ayrıştırıyorlar, Irak, Suriye, Filistin, Yunanistan’da teröristler yetiştirilip ülkenin huzuru bozuluyordu.

Sonra ülkücülükle ilgili fikri gelişmeler 1970 li tarihine kadar yazılanlardan öteye gitmemeye başlamış, yetişen nesil kanımız aksa zafer islamın vatan millet sevgisinin içinden dışa açılamamış halbuki dünya durmadan Berlin duvarını yıkıyor, sosyalist blok çöküyor, SSCB dağılıyor, soğuk savaş bitiyor, Türkiye kılık değiştiriyordu.

Ülkücü hareket 12 Eylülün salvosunun, tesirinden kurtulup bir türlü yeni düzeninde Türk milliyetçiliği ve ülkücülüğün gelişmiş fikriyatını geliştiremiyordu.

Bu günde aynı noktadayız ülkücü ocakların kilitli, kapıları açıp dünyaya kurt bakışlı yiğit nakışlı şu düşüncelerini söyleyemiyor.
1-demokrasin gelişmesindeki fikri nedir.
2-ekonomik gelişmelerle ilgili fikirleri nelerdir.
3-sanat ve kültürel alanda düşünceleri nelerdir.
4-batı, Ortadoğu, Avrasya ile fikirleri nelerdir.
5-dış politikada düşünceleri nelerdir.
6-askeri alanda düşünceleri nelerdir.
7-NATO ile ilişkiler nasıl olmalıdır.
8-insan hakları ve hukukun üstünlüğünde ne gibi yenilikler.
9-sanayileşme, istihdam, üretim, pazarlama, adil paylaşımda ne .düşünülür
10-ülkenin gündemi nasıl ne şekilde elde tutulur.

Daha çoğaltılacak bir çok konu varken özünde olan sevdayı sulamasını gübrelemesini bilmediğin mütdetce, kabına sığmayan ülkücüler elbet ki birileri tarafından kullanılacaklardır.

Elbette öylede olmaktadır. Kendi ideolojisini iktidar etmesini bilmeyenler muktedir olamazlar.

1997 Alpaslan Türkeşin ani ölümünden sonra en iyi diye başa Devlet Bey getirilmişti. Ülkücünün çorabıyla bıyığıyla, ilgilenmeden öte pek de bir şey yapamamıştır veya yaptırmamışlardır.

Ülkücüler artık ak saçlı büyükler, orta yaşlı büyükler ve genç ülkücüler olarak ülke coğrafyasına hizmet etmek için homurdanırlar. Devlet bey ikide birde matematiksel konuşmalar yaparken 1999 milletin bir umutla 129 mebusunu değerlendiremedi. Tek başına iktidar olmadık demek matematiği iyi değilmiş diyorlar. Bu necip millet şerbeti bile içerken bardağa, rengine satanına bakar, imtihan döneminde notu kırık olanları bir daha umut penceresinden seyretmezler, işte siyaset ve ülkücülüğün ayrıldığı hassa nokta!!
İşte ak saçlıların orta yaşlıların genç ülkücülerinde beklentileri buydu. Siyaseten kapıları talebe göre açmasanız, demokrasiyi partide hakim kılmasanız ülkücü irade sorar.

Göreviniz ne?

Tabutlukların bitiremediği muhtıraların ihtilallerin bitiremediği, ABD, CİA, NATO’sunun bitiremediği darağaçların idam sehpalarının, işkencelerin bitiremediği bir milli ilke ve ülküyü mü bitirmektir amacınız?
Allah bu necip milletin, her zaman yanındadır. Öyle naylon din tüccarları falan değil özünde Allah sevgisi peygamber sevgisi Kura’nı azimi şanı yürekten benimseyen iman ehli kimselerin birlikteliği her türlü tarihi yanılgıları, düzeltmek için yola çıkanların yanında olacak inşallah iyi olacak.

Gençliğimiz sokakları boş bırakmayacağı gibi tahsilde terbiyede, ahlakta, bilgide, ilimde, imanda birlik ve beraberlik içinde yarışarak başaracak başaracaklar. Başarmak zorundalar, haydin dün beleği patlatıp, ilimde, bilimde çalışıp yeniden ülkeyi iyi günlere taşımak isteyenlerin varlığının iktidar olması dileklerimle.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA