Pancar avansları ödeniyor! Konya Şeker tarih ve saat verdi

Pancar avansları ödeniyor! Konya Şeker tarih ve saat verdi
Konya Şeker, Çumra Şeker Fabrikası’nın 20., Konya Şeker Fabrikası’nın 70. Kampanya dönemlerinde çiftçiye toplam 180 milyon 281 bin 112 lira avans ödeyecek. Yetkililer avansın dağıtılmaya başlayacağı tarihi açıkladı

Konya Şeker, üretici ortaklarına avans ödemesi yapacağı tarihi açıkladı.
Konya Şeker’den yapılan açıklamada, “2023-2024 kampanya dönemimizde pancar ekimi yapan üreticilerimize söküm avansı ödemesi yapılacaktır.

Toplam avans bedeli 180 milyon 281 bin 112 liradır. Ödeme 3 Ekim 2023 Salı günü saat 17.00 itibariyle yapılacaktır. Kamuoyumuzun bilgisine sunar, bütün üreticilerimize işlerinde kolaylıklar dileriz” denildi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu da yeni avans döneminin hayırlı olmasını temenni ederek, “Söküm avansımızı üreticilerimize 3 Ekim saat 17.00 den itibaren ödeyeceğiz. Ekmeğini topraktan kazanan çiftçilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Ekim sezonunda olduğu gibi hasat zamanında da desteğimizi sürdürüyoruz. Yaklaşık 8 aydır çiftçilerimiz Şeker Pancarını üretmek için mücadele ettiler ve şimdi de hasat vakti. Öncelikle ürettikleri ürünün hepsinin yüzünü güldürmesini temenni ediyorum. Çumra Şeker Fabrikası’nın 20., Konya Şeker Fabrikası’nın 70. Kampanya dönemlerini geçtiğimiz günlerde açtık. Ödeyeceğimiz nakdi avans ödemesinin çiftçi ortaklarımızın giderlerini karşılaması temennisi ile alın terlerinin karşılığını alacakları bol bereketli bir hasat dönemi diliyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.