Piyasalar kritik virajda! Dolarda yeni rekor

Piyasalar kritik virajda! Dolarda yeni rekor
Her güne rekorla başlayan Dolar, bu haftayı da yeni rekorla açtı. Dolar, Merkez Bankası’nın belirlediği kritik seviyeye adım adım yaklaşırken, Euro da rekor tazeledi. İşte 20 Kasım Pazartesi güncel döviz fiyatları…

Dolar ve Euro’dan rekor haberleri arka arkaya geliyor. Güne yeni rekor ile başlayan Dolar, Merkez Bankası'nın açıkladığı kasım ayı sonu seviyesine de yaklaştı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Kasım ayı sonu Dolar tahminini 29 TL olarak açıklamıştı. Geçen haftayı 28,68 lira ile kapatan Dolar yeni haftanın ilk gününe 28,75 liralık yeni rekorla girdi. 31,44 TL'den işlem gören Euro da kendi rekorunu kırdı.

TCMB’NİN AÇIKLADIĞI SEVİYEYE ULAŞTI
BDDK'nın başına getirilen eski TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, döneminde güven kaybeden Merkez Bankası, yeni yönetimle imaj kurtarmaya çalışıyor. Yatırımcıların merakla beklediği ankette, Türkiye'nin dolar kuru beklentileri de ortaya çıktı. Merkez Bankası beklenen dolar/TL paritesi 29,0259 TL oldu.

1 YIL SONRA DOLAR UÇACAK
Ekonomistlerin 12 ay sonrası için açıkladığı dolar tahmini ise korkutuyor. Katılımcılar aynı zamanda cari yıl sonu ve 12 ay sonrası için dolar/TL paritesine yönelik tahminlerde bulundu. 2024 Eylül ayı içinse 39,61 liralık tahminleri öne çıktı. Şayet bu durum gerçekleşirse, bu iğneden ipliğe her şeyin fiyatının artacağı anlamına geliyor.