Polis haftası kutlandı

Polis haftası kutlandı
Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yıldönümü kapsamında Sarayönü'nde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Emniyet teşkilatının 172. yaşı, mevlid programı, protokol ziyaretleri, çelenk koyma töreni ve emniyet amirliğine...

Türk Polis Teşkilatı'nın 172. kuruluş yıldönümü kapsamında Sarayönü'nde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Emniyet teşkilatının 172. yaşı, mevlid programı, protokol ziyaretleri, çelenk koyma töreni ve emniyet amirliğine yapılan ziyaretlerin kabulüyle kutlandı.

4-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde Cuma günü Cuma namazı öncesi Merkez Çarşı Camii'nde, teşkilatın vefat eden mensupları ve şehitlerimiz için mevlit okundu. Pazartesi günü ise Sarayönü Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'ndan çelenk sunum töreni gerçekleştirilirken, kutlamalar kapsamında ziyaretler İlçe Emniyet Amirliği Binası'nda kabul edildi.

Cuma günü başlayan kutlamalar kapsamında, İlçe Emniyet Amirliği ekipleri ilk olarak protokol ziyaretleri gerçekleştirdi. İlçe Emniyet Amiri İhsan Ertuğrul ve emniyet personeli ilk olarak Kaymakam Tarık Bahadır'ı makamında ziyaret etti. Teşkilat çalışmalar ile ilgili sohbetlerin edildiği ziyaretin ardından emniyet mensupları Adliye'yi ziyaret etti. Savcı Celalettin Evran, Hakim Berna Albayrak ve Hakim Esra Sultan Akdoğan'ı ziyaret eden emniyet mensupları, sonrasında Sarayönü Belediyesi geçti. Başkan Nafiz Solak  ziyaret eden İlçe Emniyet Amiri İhsan Ertuğrul ve personeli bu şekilde kutlamaların ilk bölümünü tamamlandı. Cuma günü ayrıca Toprakkale Anaokulu müdürü ve öğrencileri emniyet amirine kutlama ziyaretinde bulundu

Bunun yanı sıra vefat eden teşkilat mensupları ve şehitlerimizin ruhuna bağışlanmak üzere okunan hatimlerin duası Cuma namazı öncesinde Sarayönü Merkez Çarşı Camii'nde gerçekleştirildi.

Pazartesi günü sabah saatlerinde Sarayönü İlçe Emniyet Amirliği mensupları Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstünün önünde toplandı. Atatürk büstüne çelenk koyma töreninden sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulunan teşkilat mensupları, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı söyledi. Çelenk koyma töreninin bitimiyle teşkilat mensupları, Emniyet Amirliği Binası'na geçerken; ikramlar eşliğinde ziyaretler kabul edildi. Bu şekilde Emniyet Teşkilatı'nın 172. yaşını kutlama etkinlikleri bu şekilde sona erdi.