Polisten kaçan göçmenler tramvay yoluna girince yakalandı

Polisten kaçan göçmenler tramvay yoluna girince yakalandı
Konya’da polisin dur ihtarına uymayan kaçak göçmenler, kovalamaca esnasında tramvay yoluna girince yakayı ele verdi. Arata bulunan 3 düzensiz göçmen sınır dışı edilirken, 48 bin 345 TL'de cezai işlem uygulandı

Konya Emniyet Müdürlüğü, tespit ettiği 3 düzensiz göçmeni daha sınır dışı etti.
Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, gece saatlerinde bir aracı Konya’ya giriş çıkış yoğunluğundan şüphelenerek takibe aldı. Yeni İstanbul Caddesi üzerinde kurulan uygulama noktasında dur ihtarında bulunulan araç kaçmaya başladı.

Polislerden kaçmak için Binkonutlar tramvay durağına giren aracın lastiklerinin raylara sıkışarak patlaması üzerine şüpheliler yaya olarak kaçmaya başladı. Takibi sürdüren ekipler kısa süre sonra şüphelileri tramvay durağının yakınlarında yakalayarak gözaltına aldı.

Araç içerisinde ülkeye giriş yasağı olan ve göçmen kaçakçılığı yapan bir şahıs ile düzensiz göçmen olduğu belirlenen 3 şahıs tespit edildi. 3 düzensiz göçmen sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilirken göçmen kaçakçılığı suçundan hakkında işlem başlatılan araç sürücüsü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca 48 bin 345 TL cezai işlem uygulanırken araç 60 gün süreyle trafikten men edildi.