Recep Konuk sahalara geri dönüyor! Yeniden aday

Recep Konuk sahalara geri dönüyor! Yeniden aday
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinde adaylık yarışı kızışıyor. 22 yıl Konya Şeker’de başkanlık yapan ve yaklaşık 3 yıl önce görevini sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını açıklayan Recep Konuk, sosyal medyadan yeniden aday olduğunu duyurdu

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, aldığı karar ile erken genel kurula gidiyor. Eski başkanlardan Recep Konuk, başkanlık için aday olduğunu açıkladı.

Konya ekonomisinde söz sahibi olan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, 27 Temmuz 2024 Cumartesi günü genel kurul kararı aldı. Seçimli genel kurula sayılı günler kala adaylar da belli olmaya başladı. Daha önce iki ismin adaylığını açıkladığı, bugün de Ali Turan’ın aday olduğunu duyurmasının ardından, 22 yıl Konya Şeker ve PANKOBİRLİK başkanlığı yapan Recep Konuk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yeniden aday olduğunu kaydetti.

Konuk, paylaşımında, şu ifadelere yer verdi:
“22 yıl onurla yürüttüğüm ve sağlığımda, kişilerden bağımsız hedeflerine ilerlemesine, Konya çiftçisinin işini ve ekmeğini büyütmeye devam etmesine şahitlik etmeyi arzulayarak 2 yıl 9 ay önce ayrıldığım Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 25 yıl önceki gibi tazelenmiş bir heyecan, ortaklarımızın kaybettiği zamanı telafi ettirecek azim ve Konya çiftçisine yeni kazanç kapıları açacak projelerimle hazırlanmış olarak yeniden adayım…

Ortaklarımıza hizmet etme gayesi ile göreve talip olan tüm adayları mesailerini kooperatifimize vakfetme konusundaki iradeleri nedeniyle kutlar, hepsine başarılar dilerim.

Kooperatifimiz ile iştiraklerinin geleceğinin, gelecek vizyonunun ve hızla şekillenen geleceğin dünyasında ortaklarımızın işini ve aşını muhafaza edeceğimiz ve büyüteceğimiz proje ile işlerin konuşulacağı bir seçim süreci geçirmemiz temennisiyle genel kurulumuzun, ortaklarımız, kooperatifimiz, Konyamız, tarım sektörümüz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”

recep-konuk-sahalara-geri-donuyor.jpg

Öte yandan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin mevcut başkanı Ramazan Erkoyuncu da yeni dönem için seçim bürosunun açılışını yapmaya hazırlanıyor.